Американський інженер Ілон Маск представив новий нейротехнологічний стартап Neuralink для полегшення передачі інформації між людиною і комп'ютером.
Презентація проекту транслювалася в прямому ефірі на YouTube.
"У підсумку ми досягнемо симбіозу з штучним інтелектом. Це не буде обов'язковою функцією, але ви зможете її вибрати, якщо захочете", - заявив Маск.
В основі технології шість ниток з десятками електродів і пристрій, схожий на швейну машинку, який їх вживляє в голову, не зачіпаючи при цьому кровоносних судин.
У Neuralink повідомили, що проведено близько 20 операцій на гризунах і у 87% випадків нитки були вживлені успішно. Маск підтвердив успішні випробування технології та на приматах.
Нитка, імплантована в мозок, буде передавати інформацію з головного мозку до комп'ютера. Чіп записує і аналізує мозкову активність носія, вимірюючи силу мозкових хвиль.
За задумом розробників, пристрій з акумулятором, який передаватиме дані на комп'ютер по бездротовій мережі, планується розташовувати за вухом. У черепі просвердлять чотири отвори діаметром у вісім міліметрів, після чого в різні частини мозку імплантують нитки. Для установки чіпа планують використовувати лазер. Пристроєм можна буде керувати за допомогою смартфона.
Мета розробки - дати можливість людям з особливими потребами силою думки набирати повідомлення, переміщати курсор по екрану і так далі.
Neuralink планує отримати у Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозвіл на проведення клінічних випробувань технології на людях. До тестів можуть приступити вже у 2020 році. Через кілька років продукт може вийти на ринок.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені з США створили сенсорну рукавичку, яка дозволить роботам зі штучним інтелектом "відчувати" предмети, до яких вони торкаються.