Стадія "вмирання" Сонця може початися через п'ять мільярдів років.
Про це повідомляє ресурс Naked Science.
За даними вчених, Сонце вибухне, поглине довколишні планети, викине свій зовнішній матеріал в планетарну туманність і різко зменшиться до білого карлика. Спочатку він ще буде гарячим, але з часом почне втрачати залишки своєї теплової енергії, ставши в результаті просто холодною мертвою скелею в космосі.
Такий висновок експерти зробили завдяки своїм спостереженнями. Астрономи вже більше 100 років стежать за величезною зіркою, розташованою в північній частині сузір'я Мала Ведмедиця. Зараз вчені з Національного університету Австралії повідомили, що небесне тіло оповите "кашлем" і посилає "ударні хвилі" в навколишній простір. Це червоний гігант T Ursae Minoris (T UMi), йому близько 1,2 мільярда років, на початку свого життя він був приблизно вдвічі більший за Сонце, а тепер його ядро вичерпало весь водень, залишивши лише вуглець і кисень.
T UMi знаходиться на стадії зіркою еволюції, відомої як асимптоматическая гілка гігантів: через неї проходять всі зірки, які спочатку по своїй масі були набагато більші за Сонце.
Вчені пояснили, що на попередній стадії оболонка ядра переплавляла гелій в вуглець. Після цього утворилася оболонка з водню, яка почала зливатися з залишками гелію і формувала його оболонку до тих пір, поки та не загорілася і знову не утворила вуглець. Такий процес називається тепловим імпульсом, він відбувається раз в 10 000 - 100 000 років і може тривати до декількох сотень років.
Згідно з раннімм дослідженнямм, коливання в яскравості T UMi аж до 1979 року були стійкими, але з тих пір вони стали повторюватися все частіше.
За словами австралійських астрономів, за останні 30 років червоний гігант значно зменшився за розмірами, яскравості і почав остигати. У підсумку, як прогнозують фахівці, коливання настільки виснажать зірку, що вона стиснеться в білого карлика, що чекає і Сонце.
Як повідомляв "Апостроф", американське аерокосмічне агентство NASA показало фото Землі, зроблене астронавтами Міжнародної космічної станції.