Вулкан під назвою Локі на супутнику Юпітера Іо готовий вибухнути, що спричинить за собою серйозні зміни по всій Сонячній системі.
Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на заяву вчених Планетологічного інституту США.
Група дослідників прийшла до такого висновку, вивчивши дані про рух космічних об'єктів в Сонячній системі з 1988 до 2000 року.
Так, було виявлено, що цикл між виверженнями на Іо становив раніше 540 днів, але потім почав скорочуватися. Вчені помітили, що перед виверженням Локі ставав яскравим і залишався таким протягом 230 днів, а потім темнів. Таким чином відбувалося до 2001 року, і після цього вулкан не проявляв сейсмічної активності аж до 2013 року. У 2013 відбулося чергове виверження, але більш коротке - у 475 днів.
Дослідники підрахували, що з великою ймовірністю нове виверження мало статися у вересні 2019 року.
Також було відзначено, що Локі насправді це озеро лави в западині близько 200 км діаметром. При охолодженні поверхні озера утворюється кірка, яка руйнується через лаву. Перерву у вулканічній активності між 2001 і 2013 роками вчені пояснюють змінами в газовій фракції магми.
Як повідомляв "Апостроф", раніше орбітальний апарат розвідки Марса NASA зафіксував на планеті крижану лавину і зробив її фотографії.