У Польщі в річці Вісла археологи виявили залишки великого вантажного корабля, який затонув кілька сотень років тому.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на Nauka w Polsce.
Дослідження провели члени Товариства археологів майбутнього за підтримки Варшавського університету. Вони обстежили дно річки на відстані декількох кілометрів. Їм вдалося там знайти декілька затонулих кораблів. Один з них відрізняється величезними розмірами, до того ж він добре зберігся.
"Ймовірно, це була Шкута - велике дерев'яне вантажне плоскодонне парусно-гребне судно. Такий тип судів широко використовувався з XIV до XVIII століття. Довжина затонулого корабля становила 37 метрів, а ширина - шість метрів", - сказав керівник проекту, підводний археолог Артур Брзошка.
Дослідження ускладнюють два фактори: каламутна вода і швидка течія в місці катастрофи. За словами археологів, видимість під водою не перевищує 10-20 см. Тому археологам поки не вдалося знайти предмети, які могли б бути пов'язані з цим судном, наприклад, товари, які на ньому перевозили.
"Втім, не думаю, що ми можемо на багато розраховувати. На мій погляд, Шкута, швидше за все, перевозила зерно в Гданськ. Такий вантаж не мав ні шансу на збереження", - зазначив Брзошка.
За його словами, судна типу "Шкута" для Польщі є вкрай рідкісною знахідкою. Один з таких кораблів був знайдений в 2018 році в місті Черськ. На сьогоднішній день він вважається найбільш збереженим. Однак знайдене судно здатне зайняти його місце.
Встановити точний вік знайденого корабля поки неможливо. Однак вчені говорять, що раніше на цій же ділянці річки були знайдені два потерпілих крах корабля XVI і XIX століть. Тип першого з цих судів визначити не вдалося. А друге було баржею, призначеною для плавання по каналах і річках.
До слова, в ході дослідження підводні археологи також виявили залишки мосту, збудованого німцями в роки Другої світової війни.
Як повідомляв "Апостроф", у Франції під час розкопок на території Східної Галлії знайшли найдавніші у даному регіоні сліди присутності людини. З'ясувалося, що люди тут були близько 9600 року до нашої ери.