Польські археологи зробили відкриття, яке може призвести до того, що першою столицею держави визнають місто Познань. Вони виявили залишки потужних оборонних споруд, яким близько 1000 років.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на "The First News".
До цього часу вважалося, що першою столицею Польщі було місто Гнєзно. Однак під час розкопок в Познані на будмайданчику висотки, археологи виявили потужні оборонні стіни, побудовані з дерева, каменю та піску. Їх товщина становила 40 метрів, а висота - 12 метрів. Це найбільші споруди такого плану, які знаходили в Польщі.
Саме монументальність оборонної лінії викликала у археологів припущення про те, що це місто було першою столицею Польщі. Укріплення, виявлені на глибині 7 метрів в районі Острув-Тумський, датовані X століттям. Аналіз показав, що стіни були зведені в період між 968 і 1000 роками нашої ери.
У той час тільки найважливіші міста мали такі міцні укріплення. Археологи встановили, що оборонна інфраструктура Познані складалася з трьох ліній. Це були свого роду оборонні кільця, які оточували місто і пов'язані між собою.
Як повідомляв "Апостроф", раніше в Польщі, під час дослідження масового поховання 16-17 століть, археологи виявили останки дітей, які були поховані з монетами у роті.