Російські вчені з Наукового центру вивчення Арктики провели експедицію на півдні Ямальського району (РФ) і знайшли там стародавнє житло з цінними артефактами.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці "Мій Ямальський район" в соцмережі ВКонтакте.
Археологи досліджували поселення "Стоянка Йоркутинська", датоване приблизно 4 тисячоліттям до нашої ери, і прилеглу територію. Вони виявили там численні фрагменти кераміки, кам'яні знаряддя, кісткові останки північного оленя і зразки грунтів, які допоможуть вивчити клімат того періоду.
Основним заняттям населення було полювання на північного оленя. Такого висновку дослідники дійшли, виявивши кам'яні знаряддя - скребки для вичинки шкір і великі наконечники списів. Скребки схожі на ті, що використовувалися пізніше в ранньому залізному віці і середньовіччі.
В радіусі одного кілометра від "Йоркутинської стоянки" вдалося виявити п'ять нових пам'ятників. Їх вивчення дозволить краще зрозуміти динаміку давньої економіки, господарства і розселення в період переходу від кам'яного до бронзового віку.
Як повідомляв "Апостроф", раніше міжнародна група археологів за допомогою технології дистанційного сканування місцевості виявила під землею в Ірландії залишки масштабного культового комплексу, побудованого в доісторичні часи.
Також раніше під час дослідницьких робіт в Гньоздовському археологічному комплексі в Смоленській області (РФ) виявили навершя меча часів вікінгів і стародавні артефакти.