На території Національного заповідника "Хортиця" виявили унікальне поховання скіфського воїна, вік якого близько 2500 років.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби національного заповідника "Хортиця".
Поховання скіфського воїна виявили в земляній катакомбі глибиною близько 3-х метрів учасники археологічної експедиції, яку очолює провідний науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи, кандидат історичних наук Дмитро Никоненко.
"Наші пращури доклали великих зусиль аби поховання захистити від грабіжників, бо вхід до катакомби було закладено великою кількістю важких гранітних валунів. Похований воїн, за давніми мірками, був гігантом – його зріст сягає близько 1,8 метра", - йдеться у повідомленні.
Також археологи виявили у похованні залізний ніж з кістяним руків’ям, рештки колчана з бронзовими стрілами та жертовну їжу.
Науковці відзначили, що виявлене поховання представляє особливий історичний інтерес, оскільки над ним було влаштовано кромлех – коло із гранітних каменів – символ сонця, який відомий в культурах багатьох давніх народів.
Археологи зазначили, що близько 20 років тому на цьому місці вже знаходили цікаві скіфські поховання і жертовники, в яких виявили предмети побуту, античний посуд, прикраси та, навіть, бронзове дзеркало скіфських модниць.
"Подібні знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим скіфським місцем, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи і місце торгівлі із грецькими купцями. Завдяки дослідженням скіфських пам’яток на Хортиці розкриваються цікаві сторінки давньої історії України, про які збереглося дуже мало письмових свідчень", - додали в прес-службі "Хортиці".
Як повідомляв "Апостроф", в Польщі на території середньовічного поселення, яке датується 11-13 століттями нашої ери, археологи виявили безліч металевих і керамічних артефактів, серед яких цікаві дрібнички із зображенням людських облич.