RU  UA  EN

Понеділок, 6 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

6 травня

Всі новини

Виник не в Китаї: вчені зробили несподівану заяву про походження коронавірусу

Вчені з Шанхайського інституту біологічних наук стверджують, що коронавірус виник не в Китаї, а в Індії або Бангладеш.

Вчені виявили новий коронавірус в Азії, який проливає світло на появу COVID-19

Про це повідомляє The Sun.

Дослідники припускають, що вірус існував на Індійському субконтиненті до спалаху в Ухані (Китай) в грудні 2019 року. Вчені кажуть, що вірус SARS-CoV-2 кажана не є предком людського вірусу. Дослідники стверджують, що це заважає вченим простежити походження пандемії.

Доктор Шен Лібінг використовував новий метод, який включає підрахунок кількості мутацій в кожному штамі вірусу. За його словами, штами з найбільшою кількістю мутацій існують протягом більш тривалого часу, а штами з меншою кількістю мутацій ближче до вихідного предка COVID-19.

У документі стверджується, що найменш мутований штам було виявлено в семи країнах: Австралії, Бангладеш, Греції, США, Росії, Італії та Чехії. У ньому також вказується, що район першого спалаху повинен мати найбільшу генетичну різноманітність, і згадуються Індію та Бангладеш.

Дослідники припускають, що молоде населення Індії, екстремальні погодні умови і посуха створили необхідні умови для поширення вірусу на людей.

"Наш результат показує, що Ухань - не те місце, де вперше відбулася передача SARS-CoV-2 від людини до людини. Як географічна інформація про найменш мутований штам, так і різноманітність штамів дозволяють припустити, що Індійський субконтинент міг бути місцем, де сталася найраніша передача SARS-CoV-2 від людини до людини, яка сталася за три або чотири місяці до спалаху в Ухані", - сказав Лібінг.

Ця інформація поки піддається критиці з боку інших дослідників. Індійські вчені також поставили під сумнів висновки шанхайського дослідження.

Мукеш Такур, вірусолог, який працює з урядом Індії, сказав, що висновки були "неправильною інтерпретацією".

А Марк Сушард, професор генетики і біостатистики людини в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, зазначив, що "довільний збір" використаних вірусних штамів "малоймовірний, щоб визначити попередника".

Доктор Шен заявив, що вітає ретельне вивчення своєї статті, додавши: "Тільки так вона може бути по праву спростована або прийнята".

Нагадаємо, що на сьогодні вчені встановили і дотримуються теорії, що коронавірус вперше був переданий від тварини людині на оптовому ринку морепродуктів Хуанань в Ухані, де нелегально продавалися дикі тварини, в тому числі кажани, бабаки і змії.

Як повідомляв "Апостроф", згідно з дослідженням служби громадської охорони здоров'я Англії (Public Health England), природний імунітет до коронавірусної інфекції може зустрічатися в два рази частіше, ніж вважають експерти.