Австралійські астрономи за допомогою нового великого телескопу ASKAP з унікальним широким полем огляду зробили знімки трьох мільйонів галактик. Це дозволило їм створити інтерактивний інструмент, подібний до "Карт Google", нічного неба.
Про це повідомляє видання Daily Mail.
Команда вчених з Організації науково-промислових досліджень Співдружності (CSIRO) всього лише за 300 годин здійснила картографування близько трьох мільйонів галактик, що стало рекордом обстеження південного неба - раніше під час використання попередніх поколінь телескопів цей процес міг займати до десятиліття.
З отриманих знімків астрономи створили "Карти Google" нічного неба - інтерактивний атлас, з якими можна взаємодіяти та використовувати для перегляду деталей далеких частин відомого Всесвіту.
Новому телескопу потрібно було об'єднати лише 903 зображення для картографування всього південного неба, що стало дійсно проривом у науці порівняно з іншими зйомками всього неба, які вимагають десятків тисяч зображень.
Спеціально створене апаратне та програмне забезпечення CSIRO обробило 13,5 ексабайт необроблених даних, створених телескопом, для створення карти неба.
"ASKAP - це головна технологічна розробка, яка ставить наших вчених, інженерів та промисловість на місце водія, щоб відкрити космос для наступного покоління", - відзначив міністр промисловості, науки та технологій Австралії Карен Ендрюс відкриття вчених.
Наявність телескопа, який може оглянути небо протягом декількох тижнів або місяців, означає, що процес можна повторювати знову і знову через відносно короткий проміжок часу, що дозволяє астрономам систематично визначати і відстежувати зміни.
Як повідомляв "Апостроф", планети Сонячної системи Юпітер і Сатурн вперше за 800 років наблизяться один до одного на мінімальну відстань. Пік злиття прийдеться на 21 грудня 2020 року і його можна буде спостерігати в нічному небі. Однак вже зараз можна спостерігати зближення світил.