Міжнародна археологічна місія виявила в Ірані залишки монументальних воріт.
Про це повідомляє ресурс sedayemiras.
Ворота знайшли на півдні Ірану в околицях древнього міста Персеполіса. Археологам вдалося ідентифікувати знахідку - це знамениті ворота "Пардіс Парсі". Їх наказав звести цар Кир Великий. Добудувалися ворота вже під час правління його сина Камбіса.
Археологи встановили, що розмір воріт був 30 на 40 метрів, а висота 12 метрів. Їх спорудили з глини і цегли, на фасаді була писана цегла.
"Нижні частини і цоколь стін були прикрашені зображеннями лотоса, а фасад - різними кольоровими панно із зображеннями міфічних тварин і символами вірувань давніх іранців, еламітів і месопотамців", - розповів іранський археолог Алірези Аскарі-Чаруді.
Вченим також вдалося встановити, що такий пам'ятник архітектури був побудований після 539 року до нашої ери на честь завоювання Вавилона військом Кіра Великого.
Як повідомляв "Апостроф", в турецькій провінції Шанлиурфа після дворічних розкопок археологи повністю відкопали семиметрові базальтові стовпи воріт історичного палацу в Харрані - одному з найдавніших міст світу.