Археологи відкрили найдавніше людське поховання в Кенії. Знайдені в печері Панга-я-Саїді останки належать маленькому хлопчикові, який був похований близько 78 тисяч років тому.
Про це повідомляє Національний центр дослідження еволюції людини (CENIEH).
Розкопки в Панга-я-Саїді почалися ще у 2010 році. У 2013-му археологам вдалося знайти дитячі останки, але лише через чотири роки була виявлена могила.
Через крихкість останків їх треба було перевезти спочатку в Національний музей Найробі, а потім - в CENIEH. Там з'ясували, що кістки належать людині, а два збережених зуба допомогли встановити його вік близько 2,5-3 років.
За допомогою комп'ютерного моделювання вчені змогли відтворити форму скелета. Тіло в позі ембріона було загорнуте в подобу савана. Також була присутня подушка з листя.
"Це така делікатність і продуманість, яка дійсно показує відношення групи до дитини", - розповіла співробітниця CENIEH Мартінон-Торрес.
Хлопчика назвали Мтото. Мовою суахілі це означає "хлопець". Це поховання на цей час вважається найстарішим в Африці. До цієї знахідки таким вважалося поховання немовляти в Прикордонній печері в Південній Африці, яке виявили в 1941 році. Вік зазначеного поховання вчені визначили в 74 тисячі років.
Нагадаємо, раніше археологи знайшли на території комуни Массонгі у Франції стародавнє поселення і величезний мегалітичний комплекс епохи середнього неоліту, який назвали французьким Стоунхенджем.