Археологи вивчили понад тисячу великих прямокутних пам'ятників, відомих як мустатили, в Північно-Західній Аравії. Це набільш ранні знайдені об'єкти, які належать до традиції будівництва пам'ятників.
Про це повідомляє Нeritagedaily.
Дослідження проводилося вченими з Університету Західної Австралії на території площею 200 000 км за допомогою вертольота. Виявлено вдвічі більше мустатилів, ніж вважалося раніше.
"Деякі з цих монументальних споруд, мабуть, були побудовані великими групами людей, що говорить про те, що громади об'єдналися, щоб побудувати ці об'єкти", - зазначила доктор Мелісса Кеннеді, помічник директора проекту з Університету Західної Австралії.
Також виявилося, що пам'ятники були більш складними, ніж вважалося раніше, з окремими входами, організованими "келіями" і стоячим камінням.
Були знайдені сліди підношень з рогів і частин черепа великої рогатої худоби, що підтвердили ритуальне використання мустатилів.
На підставі результатів радіовуглецевого аналізу учені припускають, що вивчені споруди датуються епохою неоліту, приблизно 5300-5000 рр. до н.е.
Доктор Кеннеді заявив що мустатили північно-західної Аравії на 2,5 тис. років старіше знаменитого Стоунхенджа.
Раніше археологи виявили дивовижні статуетки божеств цивілізації Вінча, яким більше 7 тис. років.