У Тернопільській області знищили геологічну пам’ятку природи місцевого значення "Останці Сарматського моря", якій 5 млн років. Це могло статися внаслідок незаконного видобування вапняку.
Про це повідомляє Українська Природоохоронна група у Facebook.
“В оренду товариству “Тернопільський кар’єр” надали ділянку, у межах якої розташована геологічна пам’ятка природи “Останці Сарматського моря”. Ідеться про фрагмент стінки кар’єру, висотою до 20 метрів. Товариство видобувало вапняк. Видобувало-видобувало і повністю знищило геологічну пам’ятку природи, порушивши вимоги статті 6, 28 закону України "Про природно-заповідний фонд України”, - йдеться в повідомленні.
Жодна з державних служб, яка давала дозвіл на розробку корисних копалин у кар’єрі, з невідомих причин не врахувала жодних природно-заповідних обмежень.
Представники влади та екологи вже звернулись в поліцію. З боку Офісу Генерального прокурора поступово запускає роботу обласних прокуратур в цьому напрямку.
"Нам стало відомо, що внаслідок видобування вапняку знищено унікальну геологічну пам’ятку природи місцевого значення "Останці Сарматського моря". Наші фахівці терміново виїхали на місце, де знаходилася ця пам’ятка. Нині там все зруйновано, вапняк добували екскаваторами, знищено природну стінку із скам’янілостями висотою у кілька десятків метрів, де були рештки давньої морської флори та фауни", - сказав у коментарі Укрінформу начальник обласного управління екології та природних ресурсів Орест Сінгалевич.
"Останці Сарматського моря" - частина Товтрового кряжу, або ж Медоборів, заввишки 60-440 м, протяжністю майже 200 км. Це давній бар’єрний риф Сарматського моря із рештками організмів з вапняковим скелетом, різноманітних водоростей, молюсків, моховаток.
Також читайте: Нащадок без спадщини: чи повернуть Києву садибу, в якій творилась Україна