RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

У Норвегії існує церква зі "стіною демона": фото та відео унікальних розписів

В одній із церков Норвегії реставратори живопису виявили так звану "Стіну демонів", яка насправді виявилася підробкою.

Про це повідомляє niku.no.

Унікальні малюнки були знайдені на західній стіні хору в церкві Саухерад на південному сході Норвегії.

Фото: niku.no

Фото: niku.no

Соткані із щільних чорних ліній малюнки зображають демонів, тварин, кліриків, принцес тощо. Один малюнок пов'язаний з іншим, всі переплетені разом у найдрібніших деталях. Вони покривають стіну на всю ширину і висоту - від арки на висоті 8,5 футів над підлогою до вершини на рівні стелі. Фігурки в деяких частинах малюнку настільки крихітні, що їх не видно з підлоги храму неозброєним оком.

Фото: niku.no

Фото: niku.no

Побудована між 1150 та 1250 роками церква Саухерад була зруйнована пожежею в середині XVII століття та значно перебудована. Вівтар, що зображує сцени з Одкровення Іоанна Богослова, було створено 1663 року. Близько 1700 року Лауріц Петтерсен написав фрески на стінах та стелі храму. До кінця 1700-х років церква знову була у напівзруйнованому стані. Вона була знову відремонтована і розширена в 1848 році і сьогодні відома своїми фресками, що збереглися.

Фото: niku.no

Фото: niku.no

Зазначається, що " Стіна демонів " з унікальними розписами, виявленими під час реставраційних робіт у 1940 році та віднесеними до XVII століття, насправді є підробкою ХХ століття. Герхард Готаас та його син Пер Готаас були найняті Управлінням з культурної спадщини Норвегії для відновлення вицвілих фресок на стінах церкви Саухерад. Вони працювали у храмі з 1935 по 1941 рік.

"Стіна демонів" була "виявлена" ними у серпні 1940 року. Герхард Готаас написав Генрі Фетту, голові Управління з культурної спадщини Норвегії та експерту з середньовічного норвезького церковного мистецтва, що вони виявили «особи та постаті людей та тварин» на західній стіні хору.

Раніше ми повідомляли, що іспанські та археологи під час огляду дна затоки Кадіс натрапили на втрачений храм Геракла Гадітана - про нього активно згадували в старовинних записах IX століття до нашої ери.