В Україні у 2022 році навчальний рік у школах необов'язково має починатися з 1 вересня, а у класі може бути понад 30 учнів.
Про це йдеться у статті на "Апострофі".
На час військового стану зупиняється дія положення про те, що навчання в школах починається з 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і завершується не пізніше 1 липня наступного року. Як пояснила в коментарі "Апострофу" народний депутат та член комітету ВР з питань освіти, інновацій та науки Юлія Гришина, ця умова була знята, щоб кожна школа могла приймати рішення щодо старту та закінчення навчального року, залежно від конкретної ситуації в регіоні .
"Що стосується початку та закінчення навчального року, справді Кабмін прийматиме це рішення, але місцеві Департаменти освіти матимуть змогу самостійно вирішувати це питання. Ми просто зараз передали ці повноваження Кабміну, щоб бути мобільнішими, бо ВР приймає рішення набагато довше, а Кабмін дуже швидко може реагувати на ситуацію", – зазначила Гришина.
Поки що рано говорити, коли точно почнеться навчання в тому чи іншому регіоні. Водночас уряд орієнтується розпочати навчальний процес 1 вересня.
Змінами до законопроекту також знято обмеження на кількість учнів у класі – не більше 24 дітей у початкових класах та не більше 30 учнів у середній та старшій школі. Однак це стосується лише дистанційної форми навчання. Для очної форми навчання все залишається без змін. Нової норми щодо максимальної кількості учнів, яка може бути в класі на дистанційному навчанні, немає. Але будь-яка школа може вирішувати сама, скільки учнів може прийняти.
Щодо очної форми навчання, то тут норми залишили. Але розуміючи, що кількість дітей все одно перевищуватиме кількість, яку можуть прийняти школи офлайн, зараз проводяться роботи з пошуку та підготовки додаткових приміщень для навчання.
Деякі школи перейдуть на навчання у кілька змін по 20 учнів у класі. Це зроблено з метою забезпечення безпеки дітей. Адже чим менше учнів у класі, тим швидше їх вивести у бомбосховища чи інше безпечне місце у школі, або поблизу неї у разі тривоги.
Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа" - Перший дзвінок не 1 вересня: які нововведення чекають школярів у новому навчальному році.