RU  UA  EN

Середа, 1 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

31 грудня

Всі новини

Таємниця льодовикового періоду: британець розшифрував "код" наскельних малюнків

Печерні малюнки стародавніх людей почалися з абстрактних форм і відбитків долонь, але за тисячі років перетворилися на відомі контури тварин і рослин, які багато розповідають археологам про життя в кінці льодовикового періоду, особливо про мисливські звички стародавніх людей. Однак деякі крапки й лінії, що повторюються, та знайдені в наскельних малюнках тварин, спантеличують вчених.

Як пише ресурс My Modern Met, лондонський реставратор меблів Бен Бейкон дійшов висновку, що ці знаки насправді є протописьмовою системою та календарем, який відстежує репродуктивний цикл кожної тварини.

Протягом багатьох років таємниця "випадкових" ліній та крапок на наскельних малюнках залишалася нерозгаданою. Ці мітки з'являються у видів риб, північних оленів, великої рогатої худоби та інших істот, намальованих охрою на стінах печер близько 20 000 років тому.

Читайте також: Зміна клімату пошкодила найстаріші у світі наскельні малюнки: фото

Реставратор меблів зібрав дані з зображень наскельних малюнків в інтернеті та Британській бібліотеці, почавши шукати повторювані закономірності. Його особливо зацікавив знак у формі літери Y, де менша лінія, що виходить із основного тире, здавалося, вказувала йому на поняття "народження". Продовжуючи дослідження, він дійшов висновку, що позначки натякають на місячний календар.

Він представив свою гіпотезу вченим Даремського університету та Університетського коледжу Лондона, які до його аматорських висновків поставилися серйозно.

Вони порівняли мітки із циклами народження подібних сучасних тварин, таких як корови. Це порівняння показало, що палеолітичні мітки, ймовірно, відносяться до шлюбного сезону кожної істоти, відзначеного в місячних місяцях.

Професор Пол Петтіт із Даремського університету пояснив, що мисливці-збирачі льодовикового періоду були першими, хто використовував системний календар та позначки для запису інформації, тобто наскельні малюнки виконували важливу функцію виживання.

Нагадаємо, раніше в Австралії виявили найстаріший на континенті наскальний малюнок, якому 17,5 тисяч років.