Нещодавно археологи виявили храмовий комплекс під час розкопок у Перу , вік якого оцінюється в кілька тисяч років. І ось зараз у Туреччині вчені виявили незвичайну практику поховання раннього римського імперського періоду, що складається з навмисно загнутих цвяхів, що покривають черепицю та шар вапна.
Про це повідомив arkeonews.net.
Знахідку виявили на південному заході Туреччини, у місті Сагалассос.
Читайте також: У Судані виявили залишки стародавнього храму: чим унікальна знахідка
Знайдена гробниця датується 100-150 pp. н.е і містить свідчення того, що люди того часу були з жахом від того, що мертві можуть повстати з могил і переслідувати живих.
Археологи під час вивчення знахідки звернули увагу на ось який цікавий момент: замість того, щоб використати похоронне багаття, збирати останки та переміщати їх кудись ще, люди в Сагалассосі робили кремації на місці. В результаті не було потреби їх переміщати. Вони також виявили, що такі предмети, як навмисно загнуті цвяхи, закопані разом з останками, були унікальними.
На думку вчених, ці цвяхи, швидше за все, використовувалися як своєрідні "чарівні бар'єри". Імовірно, що ці цвяхи використовували для того, щоб людина чи її дух не вирвалися з-під землі.
Раніше ми повідомляли, що у Польщі місцевий житель знайшов глечик з 1 тис. крон та литовських шилінгів 17 століття.