RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

2 листопада

1 листопада

Всі новини

З великої чи з малої літери: як правильно писати назви посад в Україні

В українській мові з великої літери пишуться лише офіційні назви найвищих державних посад та посад керівників міжнародних організацій. Окрім того, також можна писати з великої букви назви посад міністрів, послів, президентів академій в офіційних документах (для підкреслення урочистості).

Про це нагадав сучасний український педагог, дослідник і популяризатор української мови, письменник Олександр Авраменко.

Читайте також: Вивчаємо українську: як правильно сказати "тролити", відео

Мовознавець вказав на поширену помилку, яку допускають в Україні під час написання назв посад.

"З великої букви пишемо лише офіційні назви найвищих державних посад та посад керівників міжнародних організацій: Генеральний прокурор України, Генеральний секретар ООН, Премʼєр-міністр Канади, Голова Верховної Ради України… А також можна писати з великої букви назви посад міністрів, послів, президентів академій в офіційних документах (для підкреслення урочистості): Міністр освіти і науки України, Посол Республіки Польща", - пише Авраменко.

Він проілюстрував свій допис заявою народного депутата, який напередодні склав повноваження, і вказав на помилку.

"Шановні депутати, голови зібрань, президенти компаній і всякі народні й заслужені діячі, ви нічим не кращі за вчителів та лікарів, художників і продавців… Тож пишіть назву своєї посади чи звання з малої букви, згідно з правилами чинного правопису", - написав мовознавець.

Авраменко рекомендує послуговуватися параграфом 56 чинного правопису.

Раніше ми розповідали, як правильно в українській мові вживати певні слова.

Вас також може зацікавити:

В Києві декомунізують "Батьківщину-мати": як виглядатиме монумент

Чим не догодило Запоріжжя? В Україні спалахнув скандал навколо пропозиції перейменування

"У нас немає нічого спільного з терористами": Київська область змінить символіку

"Апостроф" запустив рубрику "Говоримо українською правильно", де ми будемо проводити лагідну українізацію: пояснювати випадки застосування правопису, мовних норм, публікувати цікавинки про мову. Робимо це для того, щоб в нашій країні з кожним днем ставало більше україномовних українців, а наша солов’їна мова лунала звідусіль!