Професор Павло Чучка присвятив 4 десятиліття вивченню походження прізвищ на Закарпатті, зібрав та уклав у словник їх близько 12 тисяч. То що ж означають прізвища відомих закарпатських осіб?
Про це розповідає"zakarpattya.net".
Читайте також: Запорізька Січ була багатонаціональна: які українські прізвища вказують на іноземне походження
Наприклад, відоме у всій країні прізвище Балога означає лівак по-угорськи, тобто дослівно - ліва рука. Згадується вперше у 1717 році. Зараз, за даними порталу "Рідні", це прізвище займає в Україні 16 761 місце, а кількість його носіїв налічує 292 особи. Поселення компактного проживання: Мукачево (54), Ужгород (39), Завидово (26), Невицьке(20), Новоселиця (12).
Прізвище Шуфрич походить від основи Шуфря – зрумунізованого варіанту календарного імені Софрон. Це прізвище займає в Україні 33 219 місце, а кількість його носіїв налічує 140 осіб. Поселення компактного проживання: Біласовиця (26), Жнятино (23), Мукачево (17), Ужгород (9), Великі Лучки (8).
Прізвище Петьовка пішло від імені Петро, чи Петьо, як кажуть на Закарпатті. Пітьовко по-угорськи ще означає картоплина, тому можливі варіанти. Це прізвище займає в Україні 28 434 місце, а кількість його носіїв налічує 166 осіб. Поселення компактного проживання: Мукачево (38), Липча (33), Бабичі (30), Ужгород (10), Завидово (7).
Цікавим є й прізвище Пинзеник. До кінця воно так і не досліджене та має кілька варіантів походження. Імовірно, українське утворення за допомогою суфіксу -ик- від польського "пензіць" - лякати. Або від угорського "пиндзі" – гроші і т.д. Це прізвище займає в Україні 25 468 місце, а кількість його носіїв налічує 188 осіб. Поселення компактного проживання: Чорний Потік (36), Мукачево (29), Брід (22), Іршава (21), Загаття(12).
Раніше ми писали про те, які прізвища раніше давали українській знаті.
- Вас також може зацікавити:
Звучать як образа: які прізвища в Україні схожі на матюки
Деякі збереглись досі: прізвища, які давали в Україні найрозумнішим
Значення прізвищ: перевірте чи ваші предки не були козаками або знатними людьми