У Британії знайшли яйце з жовтком і білком, якому 1,7 тисячі років, а у Туреччині тим часом археологи виявили окраєць хліба, датований 6600 роком до нашої ери.
Про це повідомляє "Ancient Origins".
Так, найдавніший ферментований хліб археологи знайшли під час розкопок у стародавньому анатолійському місті Чаталхойюк. Саме там вони виявили велику піч, а всередині були виявлені сліди від овочів, включаючи незвичайні губчасті залишки з цікавою текстурою.
Тестування, проведене в Науково-технічному дослідницькому та прикладному центрі Університету Неджметтіна Ербакена (BİTAM), показало, що ця дивна речовина насправді була залишками ферментованого хліба, який, як показало радіовуглецеве датування, був виготовлений приблизно в 6600 році до нашої ери!
Читайте також: У Канаді знайшли унікальну мумію мамонтеня, що жив 30 тисяч років тому: фото знахідки
"Ми можемо сказати, що ця знахідка в Чаталхойюку є найдавнішим хлібом у світі. Враховуючи спостереження, аналізи та датування, ми оцінюємо, що цим органічним залишкам приблизно 8600 років", — заявив археолог з Університету Анадолу та керівник групи розкопок, яка знайшла хліб.
За словами дослідників, це був звичайний хліб, невеликий за розміром та досить популярний серед тогочасного населення. Його не випікали у печі, де його було знайдено, як це роблять зазвичай. А попередньо хліб був ферментований.
Ферментований хліб був не єдиною органічною речовиною, знайденою біля печі. Археологи також зібрали залишки насіння пшениці, ячменю та гороху.
Раніше ми писали, що в Охридському озері знайшли найстаріше село на палях в Європі.
- Вас також може зацікавити:
Вікінги відкрили Північну Америку задовго до Колумба: археологи виявили нові докази
Про неї не знали 75 млн років: у Канаді знайшли щелепу унікального динозавра
Озеро в США вкрилося "інопланетними" кільцями: фото рідкісного крижаного візерунка