Північне сяйво — одна з унікальних подій на Землі, і побачити це явище завжди означає отримати незабутні емоції. Однак тепер ми можемо побачити ще більш неймовірне видовище - астронавти NASA показали, як воно виглядає з космосу.
Відповідне відео оприлюднив у соцмережі Х астронавт Дон Петтіт, знявши його з вікна Міжнародної космічної станції.
За його словами, дивитися згори на одне з найбільших природних чудес планети - неймовірно.
На відео можна побачити силуети нижніх структур космічної станції на тлі яскраво-зеленого сяйва полярного сяйва.
Північне та південне сяйво виникають, коли заряджені частинки Сонця стикаються з атмосферою Землі. Коли ці частинки долітають до Землі, вони врізаються в частинки газу та заряджають їх достатньою енергією, щоб вони яскраво світилися.
Його видно з МКС, оскільки полярне сяйво формується у відносно низькій частині атмосфери на висоті від 100 до 300 км над землею, а МКС пролітає майже в чотири рази вище.
Гази з найнижчим розжаренням зазвичай знаходяться на висоті 130 км над землею, але в деяких випадках можуть опускатися до 100 км. Перебуваючи на орбіті від 370-460 км, МКС безпечно пролітає над вершиною полярного сяйва, що дозволяє астронавтам на борту дивитися на це світлове шоу зверху вниз.
Коли на Сонці відбувається явище, яка називається «викидом корональної маси», величезні хмари заряджених частинок летять до Землі з величезною швидкістю. Ці хмари взаємодіють із магнітними полями Землі, створюючи геомагнітні бурі, які викликають величезні авроральні прояви, що простягаються в нижчі широти.
69-річний Дон Петтіт є найстарішим астронавтом NASA і членом екіпажу експедиції NASA 72, до складу якого також входять астронавти Суніта Вільямс і Бутч Вілмор.
Петтіт, який наразі перебуває на борту станції втретє, добре відомий своїми орбітальними фотографіями. За понад 300 днів у космосі пан Петтіт став одним із найкращих фотографів NASA і зробив багато приголомшливих зображень Землі та північного сяйва.
Нагадаємо, раніше сонячний зонд NASA Parker підлетів на максимальну близьку до Сонця відстань і вийшов неушкодженим з іншого боку.