Мирні переговори по Сирії, які проходять в Казахстані, можуть принести результати, але особливого прориву чекати не варто.
Таку думку в коментарі "Апострофу" висловив журналіст-міжнародник і експерт по Близькому Сходу Ілля Куса.
За його словами, поступки Росії і Сирії помітні. Особливо, в позиції президента Сирії Башара Асада, який погодився, що представників опозиції, яких він досі називає терористами, можна підключити до переговорів. Але він, як і Росія з Туреччиною, має свої "червоні лінії". Для Анкари - це закріплення курдів на півночі Сирії і позиції протурецьких угруповань.
"Для Росії ж головне, щоб поки не обговорювали майбутнє Асада. Їм зараз невигідно, щоб він кудись ішов. А вигідно зберегти статус-кво, включити деякі угруповання в перемир'я і навіть почати їх легітимізувати на політичному рівні", - додає Куса.
У той же час він нагадує, що на переговорах не буде деяких важливих гравців: Саудівської Аравії, Катару. Уявити з ними іранських чиновників за одним столом складно. Що ще більш важливо, що не буде курдів: "Я не уявляю, як без них можна щось вирішити в стратегічній перспективі".
Більше про перспективи і проблеми мирного врегулювання в Сирії читайте в матеріалі "Апострофа".