Рух китайців на північ на територію Росії - це природний процес, і китайська експансія відрізняється від російської, в рамках якої, зокрема, був анексований Крим.
Таку думку висловив російський драматург і публіцист Володимир Голишев, передає Online.ua.
Він уточнює, що питання "китайської експансії" актуальний для регіонів, які з ним межують - Південний Сибір, Забайкалля, Далекий Схід. У той же час місцева влада нічого не вирішує - всі рішення приймаються в Кремлі. "Що ми маємо в підсумку? Путін одним розчерком пера віддає Китаю острова на Амурі і здає в оренду тисячі гектарів сибірських земель", - зазначає Голишев. Тому, що його словами, через "кремлівських шахістів" китайська експансія може набути загрозливого для жителів прикордонних територій масштабу і формату.
"Сам по собі рух китайців на північ - природний процес. Це депресивний регіон, який освоювався Російською імперією і СРСР за рахунок європейської частини. РФ - осколок СРСР в межах РРФСР - самостійно не в змозі його підтримувати. Було б дивно, якби південний сусід не виявляв до цих земель інтерес", - зазначив він.
У той же час, додає Голишев, китайці розширюють зони впливу прагматично.
"Що окупують китайці? Університети в США, ринки в Австралії і Малайзії. І в Росію вони проникають своїми товарами і робочими руками. Цікавить китайців, в першу чергу, інфраструктура російських міст. У другу - природні ресурси: ліс, корисні копалини", - підкреслює він.
Тому, підсумовує публіцист, китайська експансія - не самоціль, так як доступ до ресурсів, ринків і технологій значить набагато більше, ніж території.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Китай назвав умови співпраці з Трампом.