Сполучені Штати мають намір вийти з договору про відкрите небо, який дозволяє вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів.
Про це повідомляє New York Times з посиланням на високопоставлених представників адміністрації США.
За інформацією видання, у п'ятницю, 22 травня, США повідомлять Росії про вихід з даного договору.
Пізніше влада США офіційно зробили заяву про намір вийти з договору, звинувативши Росію в його порушенні.
Серед звинувачень на адресу РФ, що стосуються даного договору - обмеження польотів над Калінінградською областю, заборона польотів в 10 км від "кордонів" невизнаних Абхазії та Південної Осетії, зловживання договором для збору даних про критичну інфраструктуру США.
Вихід Сполучених Штатів з цієї угоди може означати, що президент США Дональд Трамп не має наміру продовжувати основний Договір між РФ та США про заходи щодо подальшого скорочення й обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), дія якого закінчується в 2021 році.
Договір про відкрите небо був підписаний в 1992 році представниками 23 країн-членів Організації з безпеки та співпраці у Європі. Документ став одним із заходів по зміцненню довіри в Європі після холодної війни. Він діє з 2002 року та дозволяє країнам-учасницям відкрито збирати інформацію про збройні сили та заходи один одного. Кількість учасників договору за період після його підписання збільшилася до 34.
Як повідомляв "Апостроф", у серпні 2019 року США офіційно вийшли з російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), який колись ознаменував собою завершення "холодної війни".
Також раніше президент РФ Володимир Путін зухвало висловився про "смерть" ракетного договору з США.