RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Світ

Новини

21 січня

20 січня

18 січня

17 січня

16 січня

Всі новини

Нова мутація коронавірусу стрімко поширюється по світу: всі подробиці

Нову мутацію коронавірусу SARS-CoV-2, яку спочатку виявили в Данії на фермах з розведення норок, зафіксовано ще в 5 країнах.

Про це повідомили Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), передає DW.

Де виявили мутацію

Крім Данії, випадки зафіксовані в США, Іспанії, Італії, Нідерландах і Швеції.

Ситуація в Данії

Випадки зараження зафіксували на 207 звірофермах, але знищать норок на всіх 1137. Вірус може передаватися людині.

Всього з початку літа до середини жовтня в країні Covid-19 виявили у 214 осіб, переважно в Північній Ютландії. Але тільки у 12 з них хвороба викликана новим варіантом коронавируса.

"Ситуація вимагає рішучих дій. Уряд зробить все, що в наших силах, щоб інфекція, що мутувала, не поширилася далі. Я хочу висловити велике співчуття датським фермерам, які вирощували норку. Багато з вас втрачають не тільки джерело заробітку, але і справу свого життя. у деяких випадках це було справою всієї родини, що передавалася з покоління в покоління", - заявила прем'єр-міністр Метте Фредеріксен.

У Північній Ютландії введено жорсткий карантин. У семи муніципалітетах Данії з 7 листопада закрито школи, бари і ресторани. Спортивні заходи в закритих приміщеннях скасовано, громадський транспорт припинив роботу. Людям рекомендується не їздити в північний регіон і не виїжджати з нього.

Що відомо про нову мутацію

Цей варіант SARS-CoV-2, відомий як "кластер 5", менше реагує на антитіла. Це, в свою чергу, може поставити під загрозу створення ефективної вакцини.

У ВООЗ заявили, що, згідно зі спостереженнями, "клінічна картина, тяжкість перебігу та передача інфекції аналогічні іншим варіантам вірусу SARS-CoV-2". При цьому "кластер 5" має комбінацію мутацій і змін, які раніше не спостерігалося.

"Наслідки цих змін в цьому варіанті поки не дуже добре зрозумілі", - заявили в організації, підкресливши, що мутований коронавірус має "помірно зменшену чутливість до нейтралізуючих антитіл".

Що кажуть біологи

У травні 2020 року нідерландські біологи під керівництвом професора Утрехтського університету Арьяна Стегемана опублікували в електронній науковій бібліотеці bioRxiv висновки про результати дослідження на двох норкових фермах. З'ясувалося, що в пилу і в повітрі, де утримують норок, знаходяться сліди часток нового коронавірусу.

"Наші спостереження показують, що норки можуть заражатися коронавірусом нового типу", - говорилося в публікації.

Згідно з дослідженням, звірі відчувають ті ж симптоми, що і люди і поширюють захворювання від однієї особини до іншої.

Як повідомляв "Апостроф", вчені заявили, що коронавірус продовжує мутувати, відрощуючи більшу кількість спайкових білків - шипів, за допомогою яких він проникає в клітину.