У США через глобальну зміну клімату поширюється мікроорганізм, який призводить до набряку мозку і легенів, а також до зупинки дихання у людей.
Про це повідомляє National Geographic .
Одноклітинні амеби Naegleria fowleri водяться у водах озер і річок при температурі 25-30 ° C. Вони проникають в організм, якщо втягнути заражену воду носом - після цього амеби рухаються до мозку через нюхові нерви. Паразит пожирає тканини в носі і мозку. При попаданні в організм паразит може викликати рідкісне захворювання мозку - первинний амебний менінгоенцефаліт, або неглеріаз. У більшості випадків захворювання призводить до смерті.
За останні 10 років амеба значно розширила свою зону проживання на північ. Вчені пов'язують це з глобальним потеплінням. Дослідники з Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC), вивчили всі випадки зараження в країні з 1978 по 2018 рік і виявлено 85 випадків. З них 74 - в південних штатах, 6 - на Середньому Заході. П'ять із шести випадків зафіксували після 2010 року.
BBC повідомляло, що в липні 2020 року у Флориді був підтверджений випадок зараження людини амебою. Відомо, що кілька десятків заражень було зафіксовано в Європі, в тому числі кілька в Чехії.
"Не виключено, що підвищення температури і подальше збільшення використання води в рекреаційних цілях, такі як плавання і водні види спорту, можуть сприяти зміні епідеміології ПАМ", - заявляють дослідники.
Через те, що дієвих тестів води на наявність Naegleria fowleri немає, єдині способи профілактики - відмова від купання в теплій прісній воді або затикати ніс чи не пірнати з головою.
Як повідомляв "Апостроф", в Індії зафіксували спалах невідомого захворювання - до лікарні госпіталізували 450 осіб, одна людина померла. Медики відзначають, що хвороба проявляється різноманітними симптомами - від нудоти і судом до втрати свідомості.