Китай, який у червні спустив на воду свій третій авіаносець, нарощує ядерний потенціал і модернізує свої ядерні випробувальні полігони в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі після того, як випробування в регіоні були призупинені на 25 років.
Про це свідчать нові супутникові фотографії, пише Express.co.uk.
На знімках видно роботи з прокладання нового тунелю в горах, а також ґрунтові білі дороги, що йдуть від командного пункту на ядерному полігоні Лоп-Нур. Крім того, можна помітити кабелі електропередач і місце, розчищене для потенційного зберігання зброї.
Цей полігон, створений у жовтні 1959 року за допомогою Радянського Союзу, був місцем першого випробування китайської ядерної бомби в 1964 році.
"Китай може провести ядерні випробування у будь-який час, тим більше, що лінія електропередач і дорожня система тепер з'єднують західні військові ядерні випробувальні полігони Лоп-Нура з новими можливими випробувальними полігонами на сході", - прокоментував знімки експерт американської приватної геопросторової компанії AllSource Analysis.
Рік тому Пекін побудував другу ракетну базу в тому ж регіоні, що вважається його найбільшим ядерним розширенням.
Як повідомляв "Апостроф", відносини між США та Китаєм загострилися у світлі майбутнього візиту голова Палати представників Сполучених Штатів Америки Ненсі Пелосі на Тайвань. Китай погрожував "вжити заходів".