RU  UA  EN

Понеділок, 4 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.30
НБУ:USD  41.00
Світ

Новини

4 листопада

Всі новини

У Болгарії археологи знайшли "холодильник" давньоримських легіонерів: фото

Польські археологи під час розкопок у таборі римських легіонерів у Нове (Болгарія) знайшли ємність із керамічних пластин для зберігання їжі, яку можна охарактеризувати як стародавній "холодильник", і низку унікальних монет.

Про це повідомили в польському виданні "Nauka w Polsce".

Нове був легіонерським табором, побудованим у 1 столітті нашої ери, тобто римським легіоном і постійною базою 1-го Італійського легіону в Нижньому Дунаї Ліма (імперія) в провінції Нижня Мезія.

Читайте також: У Словаччині знайшли моторошну братську могилу, якій близько 7000 років: фото

У 69 році нашої ери вирішили зміцнити кордон імперії, оскільки був страх перед сусідньою Дакією. Тому тоді новостворений легіон, який формувався лише з жителів Італії, перевели на Дунай – 1-й Італійський легіон дислокувався в Нове до середини 5 століття

Кілька десятиліть територію табору досліджували поляки разом із болгарськими партнерами. Колектив під керівництвом професора Пьотра Дичека з Дослідницького центру античності Південно-Східної Європи Варшавського університету також зробив низку відкриттів у серпні цього року. Серед них є знахідка, яку вчений назвав "холодильником". Вона розміщувалася в приміщенні військових казарм.

Фото: P. Dyczek

"Це ємність з керамічних плит під підлогою, яка використовувалася легіонерами для зберігання їжі. Його вмістом були фрагменти посудин і кістки тварин", - розповів PAP проф. Dyczek.

На збережених дрібних фрагментах кісток є сліди термічної обробки, тобто м’ясо, яке зберігалося в ємності, було запечене. Були також шматки деревного вугілля та уламок невеликої миски. За словами Дичека не можна виключати, що це залишки кадильниці, якою відганяли комах від їжі, що там зберігалася. Вчений зазначив, що знахідки таких холодильників рідкісні, оскільки вони не часто поводяться після реконструкції будівель.

Фото: P. Dyczek

Ще одна цьогорічна знахідка – колекція з кількох десятків монет. Значна частина походить із шарів, що охоплюють період від набігу готів у середині ст 3 століття до початку правління Костянтина Великого (початок 4 століття).

Археологи також виявили цілі ряди стін того періоду та залишки всього будинку. Тут виявлено лози, ткацькі та рибальські гирі, котушки, порожнини з кістками та фрагменти посудин.

"За цей час Нове повільно перетворилося на цивільне місто. Також завдяки останнім знахідкам ми отримали достатньо даних, щоб мати змогу відтворити цей фрагмент історії цього давнього поселення, який досі був для нас оповитий таємницею", – додав науковець.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Перу археологи знайшли могилу з рештками понад 70 дітей, принесениї у жертву.