За інформацією численних західних ЗМІ, уже незабаром Україна може отримати касетні боєприпаси із США - за найоптимістичнішими прогнозами, це станеться після підпису необхідних документів Джо Байденом.
Про це повідомляє defence-ua.
Зазначається, що про передачу касетних боєприпасів в Україну йдеться ще з осені минулого року. Проте проблема полягає у тому, що відповідно рішення Управління воєнного співробітництва міністерства оборони США (Defense Security Cooperation Agency), касетні боєприпаси з рівнем відмови субелементів понад 1% не можуть входити до будь-якої військової допомоги, не можуть бути експортовані, як у вигляді готової продукції, так й у вигляді технологій створення.
Читайте: Росія застосувала проти мирних українців "Торнадо-С" та заборонені касетні бомби: фото
Втім, у документі також йдеться про те, що за певних умов цей дозвіл можуть надати. Це можна зробити за умови, якщо касетні боєприпаси будуть використані лише у випадку використання проти "чітко визначених військових цілей й не будуть використовуватись там, де відомо про перебування цивільних осіб, або у районах, які зазвичай заселені цивільними особами".
США припинили експорт касетних боєприпасів у 2011 році. Проте, можливо, Україна стане тим самим винятком, яке не потребуватиме жодних змін у нормативній базі. В такому випадку, їй зможуть надати касетні боєприпаси деяких або всіх доступних видів.
Це можуть бути артилерійські 155-мм боєприпаси М864, високоточні касетні ракети M30 для системи HIMARS, або навіть касетні боєприпаси 70-мм Hydra M261 MPSM. У майбутньому, можливо, будуть доступні касетні боєприпаси M39A1 ATACMS, що можуть справити суттєвий вплив на бойові можливості та дозволити ефективно уражати цілі, включаючи авіабази.
Нагадаємо, що зміна ситуації на фронтах в Україні за останні два тижні порушила у США питання щодо постачання касетних боєприпасів для підвищення боєздатності української армії.
- Вас може зацікавити:
Настав час натиснути на газ: в США обговорюють передачу Україні "зброї перемоги"
США можуть передати Україні снаряди зі збідненим ураном: що відомо про зброю