RU  UA  EN

Пʼятниця, 15 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.00
Світ

Новини

14 листопада

Всі новини

Західна розвідка дізналась про секретний проєкт РФ бойових дронів у Китаї

Росія реалізовує в Китаї програму озброєнь для розробки та виробництва ударних безпілотних літальних апаратів великої дальності для використання у війні проти України.

Про це інформує Reuters, посилаючись на джерела в європейського розвідувальному агентстві та надані ними документи.

Як повідомляють у розвідці, "дочка" російської державної компанії "Алмаз-Антей" ІЕМЗ "Купол" розробила та здійснила льотні випробування в КНР нової моделі дрона "Гарпія-3" (G3) за допомогою місцевих фахівців, свідчить один із документів.

Компанія повідомила Міністерству оборони, що змогла виробляти дрони, включно з G3, у великих масштабах на заводі в Китаї, щоб зброю можна було розгорнути в "СВО" в Україні, термін, який Москва використовує замість слова "війна".

Агенція зазначає, що компанії "Купол", "Алмаз-Антей" і Міноборони РФ не відповіли на запити надати коментарі з цього приводу.

Водночас у Міністерстві закордонних справ КНР заявили, що не в курсі про такий проєкт. Там наголосили, що в країні діють суворі заходи контролю за експортом дронів або безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень, аналітичного центру з оборони, що базується в Лондоні Фабіан Хінц повідомив, що доставка БПЛА з КНР у Росію у разі підтвердження буде значною подією.

"Якщо ви подивитеся на те, що Китай, як відомо, поставив досі, це були переважно товари подвійного призначення - це були компоненти, підкомпоненти, які можна було б використовувати в системах озброєнь. Це те, про що повідомлялося наразі. Але чого ми насправді не бачили, принаймні у відкритих джерелах, так це задокументованих передач цілих систем зброї", - цитує агенція науковця.

Раніше ми писали, що в РФ в якості експерименту дозволили виробникам електроніки, окремим членам Торгово-промислової палати та кільком банкам розраховуватися у криптовалюті за китайські товари.