RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Світ

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Politico назвало 7 країн, які блокують запрошення України до НАТО

США та Німеччина не поспішають з підтримкою запрошення України до НАТО. Крім них ще щонайменше п'ять держав-членів Альянсу перешкоджають цьому процесу.

Як повідомляє видання Politico, чотири анонімні джерела з США та НАТО підтвердили, що Вашингтон та Берлін є ключовими гравцями, які не поспішають реагувати на заклик президента Володимира Зеленського щодо термінового запрошення України до НАТО.

Головні члени Альянсу стурбовані ризиками, пов'язаними з можливим залученням до війни з Росією. Нещодавно голова місії США при НАТО, Джуліан Сміт, заявила, що наразі Альянс не готовий запропонувати Україні членство.

Окрім США та Німеччини, свою опозицію до вступу України до НАТО висловлюють Угорщина та Словаччина, проте причини їхньої позиції відрізняються. Популістські лідери цих країн дотримуються прокремлівських поглядів. Наприклад, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокує фінансування ЄС для оборонної допомоги Україні та виходить з програми НАТО щодо постачання зброї. Словаччина, через свого прем'єра Роберта Фіцо заявляла, що прийняття України до НАТО може стати "хорошою основою для третьої світової війни".

Крім того, деякі країни, такі як Бельгія, Словенія та Іспанія, не публічно опираються прискоренню питання вступу України до НАТО, намагаючись сховатися за позицією США та Німеччини. Як зазначив один із представників НАТО, ці країни формально підтримують ідею, але, коли справа доходить до реалізації, можуть почати заперечувати.

Це ставить їх у протиріччя з такими державами, як Естонія, Латвія, Литва та Польща, які активно підтримують вступ України до НАТО. Проте офіційні особи, які спілкувалися з Politico, підкреслили, що ані США, ані Німеччина не відкидають можливості вступу України до Альянсу.

Раніше радник президента США заявив, що Україні ще треба провести певні реформи для того, щоби стати членом НАТО.