Президент США Джо Байден може отримати доступ до змісту близько десяти розмов Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним.
Про це пише Рolitico.
Відзначається, що це може допомогти з'ясувати, чи розкривав Трамп конфіденційну інформацію або чи укладав будь-які угоди з кремлівським лідером, які могли б застати нову адміністрацію зненацька.
Як пояснив колишній співробітник Білого дому, Байдену не потрібний спеціальний дозвіл для доступу до цих розмов, вони відкриті для президента США.
"Пріоритетом національної безпеки є з'ясування того, що Трамп сказав Путіну за чотири роки його перебування при владі. Деякі речі, наприклад, те, що сталося на деяких особистих зустрічах, на яких не був присутній американський перекладач або діловод, можливо, ніколи не будуть повністю відомі . Але я був би дуже здивований, якби нова команда не намагалася отримати доступ до записів розмов", - сказав колишній співробітник служби національної безпеки, близький до нового президента.
При цьому Трамп ретельно охороняв свої особисті бесіди з іноземними лідерами під час перебування на посаді. Деякі з них були заховані в надсекретній системі кодових слів, щоб запобігти витоку інформації.
Разом з тим, взаємодія Трампа з Путіним та іншими російськими офіційними особами, безумовно, була далека від зазвичай ретельно спланованих переговорів між світовими лідерами. Трамп на початку свого перебування на посаді дійшов до того, що розкрив секретну інформацію російським дипломатам в Овальному кабінеті.
Але колишні високопоставлені радники Трампа заявили, що він рідко говорив російському лідерові щось, чого він ще не сказав публічно. Марина Гросс, яка переводила багато дзвінків Трампа і зустрічей з Путіним, розповідала колегам, що, за словами одного з колишніх чиновників, слухати їхні розмови, як підслуховувати двох друзів, що балакають в барі.
Як повідомляв "Апостроф", сенат США 9 лютого вдруге розглянув імпічмент Дональда Трампа. В якості суддів виступили 100 сенаторів. 56 з них погодилися з тим, що процедура імпічменту є конституційною, 44 законодавця висловилися проти.