Америка продовжує допомагати Україні у боротьбі із російськими загарбниками – на днях стало відомо про надання чергової партії зброї, а саме протирадіолокаційних ракет повітряного базування.
Про те, чим вони допоможуть ЗСУ та як військові будуть використовувати цю зброю, розповідає "Апостроф".
Головним завданням протирадіолокаційних ракет AGM-88 HARM є їх наведення на радіочастотне випромінювання систем ППО противника, зокрема на решітки РЛС, знищуючи або виводячи їх з ладу. Вони є критично важливим інструментом не лише для "злому" протиповітряної оборони противника, але й для забезпечення самозахисту літаків.
Окрім цього, AGM-88 має пасивну радіолокаційну головку самонаведення в носовій частині і лазерний детонатор, який підриває боєголовку на оптимальній відстані від цілі. Номінальна максимальна дальність польоту оригінальної ракети становить близько 120 км, за умови запуску з оптимальної висоти.
Варто зазначити, що використання AGM-88 HARM дозволяє Повітряним силам України переходити до активних наступальних дій. Фактично, завдяки американським ракетам можна пробити "пролом" у системі ППО росіян та досягти локальної переваги в повітрі. Крім того, стає можливим проведення точкових операцій по знищенню відомих місць розгортання зенітно-ракетних комплексів.
Подібна операція уже практикувалася – 19 липня "невідомою зброєю" в окупованому Скадовську було знищено радіолокаційну станція 48Я6-К1 "Подлет", яка призначена для видачі цілевказівки зенітно-ракетним комплексам типів С-300 та С-400.
Більше читайте в матеріалі "Апострофу": "Пазурі небес: США дали Україні нову ракетну зброю