Державний департамент США у п’ятницю почав звільняти понад 1300 співробітників у рамках масштабної реорганізації відомства, що є частиною більш широких зусиль адміністрації Трампа зі скорочення федерального уряду. Звільнення торкнулися 1107 державних службовців і 246 співробітників дипломатичної служби у Вашингтоні.

Про це повідомляє CNN, яке ознайомилося з внутрішнім повідомленням Держдепартаменту.

За інформацією, звільнені працівники працювали над питаннями протидії насильницькому екстремізму, допомоги афганцям, які втекли після захоплення влади талібами, освітніх обмінів, прав жінок, біженців і зміни клімату. У межах реструктуризації сотні офісів та бюро будуть ліквідовані або реорганізовані.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Повідомлення про звільнення, надіслані електронною поштою, з'явилися, коли держсекретар Марко Рубіо перебував у Вашингтоні, повертаючись з закордонної поїздки до Малайзії.

В повідомленні йдеться, що "у рамках реорганізації буде звільнено майже 3000 працівників", зокрема звільнені та ті, хто йде за власним бажанням. Під час звільнень у штаб-квартирі Держдепартаменту з’явилися листівки з подяками звільненим співробітникам та плакати із закликами до колег "протистояти фашизму" й "пам’ятати про присягу".

Наприкінці дня співробітники вишикувалися біля входу в будівлю і на тротуарах біля Державного департаменту, щоб "провести" своїх звільнених колег.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Ці звільнення не були проведені з гідністю і повагою, але я вийшла з Державного департаменту з піднятою головою, разом зі своїми колегами з державної служби та дипломатичної служби", – сказала Ольга Башбуш, кар'єрний дипломат, яку звільнили в п'ятницю.

Демократичні законодавці та колишні співробітники висловили критику через звільнення, наголошуючи на їхніх негативних наслідках під час спроб адміністрації Трампа посередництва у припиненні воєн в Україні та на Близькому Сході. Вони також підкреслили, що реорганізація спрямована на скорочення імміграції та зменшення уваги до захисту прав людини.

Натомість представники адміністрації Трампа захищають реорганізацію, стверджуючи, що вона необхідна для підвищення ефективності "роздутого" відомства та приведення його у відповідність до пріоритетів президента.

Раніше "Апостроф" писав, що значне скорочення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або його можливе скасування може спричинити понад 14 мільйонів смертей до 2030 року.