RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Світ

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

В'їзд до країн Європи з 1 березня: що зміниться для українців

Міністр закордонних справ Болгарії Марія Габріель та її румунська колега Лумініца Одобеску підтвердили координацію зусиль для "якнайшвидшого" скасування контролю на сухопутних кордонах, адже країни з 1 березня увійдуть у Шенгенську зону.

Про це інформує румунське МЗС.

Читайте: ЄС частково заборонить розрахунки готівкою: якими будуть нові правила

Як зазначила Одобеску, сторони домовилися підтримувати тісну співпрацю і координацію, продовжуючи працювати над імплементацією рішення за підтримки Європейської комісії.

Крім того, Софія та Бухарест домовилися координувати зусилля з метою якнайшвидшого отримання рішення про скасування контролю на сухопутних кордонах.

"У зв'язку з цим ми продовжимо діалог з нашими австрійськими партнерами, з іншими державами-членами ЄС і, очевидно, з Європейською комісією, щоб ухвалити це рішення", – зазначила очільниця зовнішньополітичного відомства Румунії.

Зазначимо, що наразі Шенгенська зона налічує 27 країн з 420 мільйонами мешканців, а приєднання Румунії та Болгарії збільшить цей показник до 450 мільйонів людей.

Згідно з правилами "шенгену", українці матимуть можливість подорожувати за правилами безвізового режиму, перебуваючи до 90 днів упродовж 180-денного періоду. Але Румунія та Болгарія надавали українцям додаткові три місяці перебування на території цих країн, що у сумі виходило 180 днів вільних подорожей.

Українці, які зараз знаходяться в цих двох країнах, повинні врахувати цю інформацію, щоб не порушити граничні межі перебування в ЄС. У цьому випадку потрібно або повертатись до України, або оформлювати інші дозвільні документи.

Нагадаємо, що українці з тимчасовим прихистком у Польщі достатньо затребувані на місцевому ринку праці.

  • Вас може зацікавити:

Небо та земля: як відрізняються зарплати в Україні та Польщі - інфографіка

Як українцям отримати водійські права в Польщі: ціни і додаткові витрати

Як перевести пенсію з Укрпошти в Польщу: українцям дали поради