RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Світ

Новини

23 грудня

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Путінський генерал може очолити Інтерпол: реакція західних експертів

Колишній генерал російського МВС є провідним кандидатом на пост президента Інтерполу, після зникнення попереднього глави, китайця Мена Хунвея.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Як зазначається, незважаючи на занепокоєння, що Москва намагається використовувати Інтерпол для переслідування політичних опонентів, 56-річний Олександр Прокопчук, ветеран російського Міністерства внутрішніх справ, може виграти на виборах наступного тижня.

Призначення Прокопчука стане вагомою перемогою Кремля після критики, що Росія зловживає системою "червоних повідомлень" Інтерполу. Зокрема, про це заявляв фінансист та правозахисник Білл Браудер.

Він порівняв можливу перемогу росіянина з встановленням Німеччиною контролю над Інтерполом в 30-ті роки 20-го століття.

"Це абсолютний шок, але не безпрецедентний. Нацистська Німеччина захопила Інтерпол в 1930-ті", - написав Браудер у Twitter.

Чеський аналітик Якуб Янда, в свою чергу, порівняв можливе призначення росіянина на посаду президента Інтерполу з призначенням китайця на посаду голови установи з кібербезпеки.

"Якщо ви такі дурні, віддайте посаду голові Ітерполу кремлівському посадовцю. Що до біса думає Захід? Як щодо того, щоб китайський урядовець очолив провідну міжнародну установу з кібербезпеки? Або хтось з Півічної Кореї відповідав за ядерну безпеку?" - написав Янда у Twitter.

Гарретт Граф, з Aspen Institute назвав ситуацію божевільною.

"Це божевілля. Китайський посадовець, який останнім очолював її, зник можливо, загинув, а Інтерпол відкидає це, мовляв: "давайте оберемо ще одну корумповану особу з авторитарного режиму в якості голови організації, заснованій на верховенстві права", - написав спостерігач у Twitter.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", 5 жовтня, стало відомо про зникнення президента Інтерполу Мена Хунвей, який, як пізніше з'ясувалося, перебуває під слідством в Китаї за звинуваченнями в корупції.