RU  UA  EN

Неділя, 5 січня
  • НБУ:USD 41.95
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.95
Світ

Новини

5 січня

Всі новини

Путін готує собі довічну посаду: подробиці законопроекту

Після того, як в Росії на загальнонаціональному референдумі проголосували за внесення змін до Конституції, якими президенту РФ Володимиру Путіну "обнулили" його президентські терміни, господар Кремля ініціював законопроект, що дозволить йому отримати довічну посаду.

Відповідний проект закону Путін вніс у Думу в суботу, 31 жовтня, передає видання "Настоящее время".

Так, законопроект дозволяє екс-президентам Росії довічно бути сенаторами.

Як йдеться у документі, президент Росії, який припинив виконання своїх повноважень у зв'язку із закінченням терміну його перебування на посаді або достроково в разі його відставки, може стати сенатором довічно. Для цього він повинен подати до Ради Федерації відповідну заяву - з доданням необхідних документів. Заява може бути подана одноразово протягом 3 місяців з дня припинення виконання повноважень президента.

Також законопроект дозволить стати "довічними" сенаторами, що призначаються президентом, ще семи особам. Всього ж Путін після прийняття закону зможе призначити до Ради Федерації до 30 своїх представників, але більшість - на термін в 6 років.

"Призначення сенаторів є правом, але не обов'язком президента, і може здійснюватися за його розсуд в будь-який час", - зазначив глава комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков, коментуючи внесений Путіним закон.

За словами Крашеніннікова, "довічними" сенаторами можуть бути призначені "громадяни, які мають видатні заслуги перед країною в сфері державної та громадської діяльності".

Якщо ж сенатор призначається від регіону, а не президентом, то він, відповідно до внесеного закону, повинен буде мати "ценз осілості": постійно проживати на території регіону протягом 5 останніх років або в сукупності протягом 20 років. Цей ценз осілості не застосовується до військовослужбовців та службовців Національної гвардії РФ.

Також у кандидата в сенатори не повинно бути судимостей не тільки за тяжкими статтями, а й за злочини середньої тяжкості.

Як повідомляв "Апостроф", Європейський Союз заявив про засудження проведення голосування щодо поправок до Конституції Росії, яке відбулося в анексованому Криму з порушенням міжнародного права.