Широкомасштабне напад Росії на Україну призвело до значної кризи в самій РФ. Окупант опинився в міжнародній ізоляції, великий бізнес спішно покидає країну, а економіка агресора під санкціями розсипається, наче картковий будиночок. На цьому фоні неминуче зростання соціального невдоволення, яке тільки посилюватиметься з потоком цинкових трун. Таким чином можна констатувати, що Путін цілився в Україну, а підстрелив власну країну.
"Апостроф" розбирався, скільки в таких умовах протягне Російська Федерація, і якою є ймовірність її розпаду.
На думку експертів, сам Путін цілком реально боїться розпаду Росії.
По-перше, "Проблема з регіонами в Росії була давно, але військовий фактор суттєво її посилив, - пояснює "Апострофу" політтехнолог Ярослав Макітра. – Зверніть увагу на такий маркер: нещодавно Путін говорив про перших загиблих в Україні та сказав, що зараз він чеченець, татарин, дагестанець, інгуш і, хоча всі в роду у нього всі росіяни, росіяни зараз разом.До речі, перший офіційно визнаний "герой" війни - уродженець Дагестану. Це очевидна ознака , що російське керівництво боїться невдоволення в республіках, де меншою мірою розуміють, за який такий російський світ вони помирають. І щоб не було бунту в цих республіках, героїзують бійців не російської національності".
По-друге, та обставина, що у Росії так і не було введено військове становище – а називати війну війною в Мордорі суворо заборонено – свідчить, що Кремль боїться регіональних бунтів.
"Русский мир", про який твердили в Росії 20 років, зіграв із Путіним злий жарт. Адже якщо "русский мир", то він для росіян і до чого тут взагалі інші республіки", - додав Макітра.
Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Сибірська народна республіка та інші "мавпи" з гранатою: яким буде розвал Росії