RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Світ

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Загравання із Заходом чи стратегічна політика: як Казахстан "відривається" від Росії

Казахстан веде стратегічну політику зближення із Заходом та відсторонення від країни-агресора Росії. Казахи зрозуміли, що "дружба" з РФ, яку та примусово нав'язує, не приведе їхню країну до успішного майбутнього, однак це можуть зробити західні партнери.

Про це "Апостроф" поговорив із дипломатом Русланом Осипенко.

Як відомо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв нещодавно заявив про невизнання так званих "ЛНР" і "ДНР" та вихід з угоди СНД про Міждержавний валютний комітет. Крім того, раніше країна перейшла з кирилицю на латиницю, намагаючись скидати ярмо "руского міра", та проводила національну політику на поступове від'єднання від Росії.

"Це не загравання, Казахстан просто йде з цього поля. Він зрозумів, що Росія не пропонує нічого на майбутнє, це по-перше. По-друге, як партнер вона себе продемонструвала ніяк", - наголосив дипломат.

Осипенко наводить у приклад конфлікт у Нагірному Карабаху, коли на боці Азербайджану виступила Туреччина, а на боці Вірменії повинна була виступити Росія, про що її дуже просили і на чию допомогу вірмени покладали великі сподівання. Однак РФ відмовила, рекомендуючи залишити територію Азербайджану відповідно до міжнародного права, тобто фактично Росія відмовилася від своїх зобов'язань у рамках ОДКБ.

"Росія втратила обличчя, вона втратила лідерство і не дає модель майбутнього, як розвиватимуться країни, якщо вони будуть у якомусь об'єднанні з Росією", - пояснив Руслан Осипенко.

Більше про це читайте в матеріалі "Апострофа": Казахстан розпочав ті самі процеси з Росією, що й Україна 15 років тому – дипломат