Вийшов з дому без маски? Заплати штраф. Вийти на вулицю чи прогулятись у сквері без засобу індивідуального захисту відтепер не зможуть ані кияни, ані і інші мешканці "червоних" карантинних зон. Відповідну постанову № 230 ухвалив Кабмін 22 березня. Про доцільність носіння масок у лісопаркових зонах та що буде з небажаючими виконувати накази Кабміну, "Апострофу" розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві ОЛЕГ РУБАН.
- Хто і як буде виконувати розпорядження Кабміну? Чи будуть виділятися спеціальні групи для стеження за ситуацією чи це радше здійсниться випадковим чином – побачив і оштрафував?
- Відповідно до закону, це виключно компетенція Нацполіції – накладати штрафні санкції на пересічних громадян. Будуть фунціювати патрульні групи, які стежать за виконанням. Держпродспоживслужба буде накладати штрафи лише на суб’єкти господарювання, які працюють поза межами протиепідемічних заходів.
- Чи значить ця постанова, що на вулицю не можна буде вийти без маски?
- Киянам заборонили виходити без масок на вулицю, в парки і сквери. Відповідно до постанови Кабміну, кияни, як і інші мешканці “червоних” карантинних зон, віднині не зможуть без масок ні вийти на вулицю, ни прогулятись у парку чи сквері. У постанові наголошується, що в місцях загального користування громадяни обов’язково повинні бути в респіраторах або захисних масках.
Читайте: Тупості немає меж: українці бурхливо обговорюють заборону ходити вулицями без масок
- У чому сенс носіння маски, скажімо, в лісопарковій зоні, де людина гуляє, наприклад з собакою й немає скупчень людей?
- Маску потрібно правильно вдягати чи знімати. Порушення лікування в більшості випадків відбувається через неправильне використання засобів індивідуального захисту. Людина, яка неправильно носить маску, може заразитися контактним шляхом передачі вірусу. Норму впроваджено виключно для цього.
- Але хотілося би детальніше дізнатися про сенс носіння маски, якщо я вийшла на прогулянку до лісопаркової зони.
- У лісі вас ніхто не буде штрафувати. Норми розповсюджуються на місця громадського користування, визначені в правилах благоустрою кожної території. Це місця, де збирається певна кількість людей.
- Як бути людям, які тренуються на спортмайданчику, бігають чи грають у футбол?
- У червоній зоні всі тренування заборонені, окрім тих, що пов’язані з національними збірними.
- Але мова йде про аматорів, прихильників ЗОЖ чи дітей, які грають на майданчику або в парку.
- Все це треба вирішувати в кожному окремому випадку.