Журналістка, художниця, продюсерка, колишня старменеджерка проєкту телеканалу "1+1" "Танці з зірками" Мая Двалішвілі вирішила також приєднатися до обговорення секс-скандалу навколо режисера та викладача київського університету імені Карпенка Карого Андрія Білоуса.
Медійниця повідомила, що трималася кілька днів, щоб не коментувати історію з домаганнями, однак врешті наважилася подати інший погляд на цю ситуацію.
Двалішвілі розповіла, що відчувала на собі харасмент з боку різних гендерів. І навела приклад пост української співачки Саші Кольцової, яка написала, що, мовляв, не потрібно казати, що в шоубізі чи на телебаченні так всюди, бо "це трошки про віктімблеймінг".
Продюсерка з цим не погоджується і каже, що "це ж правда". І підтверджує свою тезу випадком з життя.
"І сам світ телебачення та шоубізу побудував цю структуру. Я не хотіла, чесно, але чого б. На одному телеканалі була така традиція, що на вечірках (які влаштовували часто), "охеренно" відомий телеведучий (іноді разом з другом, але той все ж таки, мені здається, не про це, просто інерція йти за сильнішим другом) обовʼязково залицявся до нової дівчини. Або не нової. Або до кількох. І деякі дівчата цим пишалися і потім обговорювали! По-перше, він впливовий. По-друге, "дофіга" харизматичний. По-третє, "він обрав мене" піднімало самооцінку. Я не фанат таких вечірок, тому ходила рідко (а після мене й не запрошували). Та коли раптом опинилась на одній і він "обрав" мене, моя реакція, схоже, здалася вкрай неадекватною. Тому що, як би вам так сказати, він обирав не словами. До мене потім вони обидва дещо зверхньо ставились, типу дура. Ну да, я така. Ну як зверхньо - відверто абʼюзили", - сказала Двалішвілі.
Водночас продовжила, що на іншому каналі підписувала договори з чоловіками-зірками так легко, як ніхто, з тими, з ким ніхто не міг ні до, ані після мене.
"Фактично, мій шеф мене до них підсилав. Шефиня бісилася. Хтозна, результат важливіший за ревнощі, хіба ні. Та я ніколи не давала нікому надії і не маніпулювала людьми (не свята я, ні, просто маніпуляція для мене є ознакою слабкості). Тільки могла направити, якщо це на користь для них самих. Та було багато дівчат, які й до мого шефа, й до всіх тих зірок просто липли, вішалися на них, бачачи реакцію на мене і думаючи, що це має допомагати в житті чи як мінімум підняти самооцінку (і багатьом допомагало, чого ж ні). Тобто звинувачувати тільки чоловіків (чи жінок) - якось не чесно", - стверджує журналістка.
Водночас погоджується з тим, що система вимагає певних дій, але, переконана жінка, тільки самим можна вирішити, які кроки робити.
"Так, можливо, тебе звільнять і ти втратиш роботу чи навчання мрії. Та чи варта вона цього? Чи це була твоя мрія - втрачати себе? Або коли ти все ж таки обрав роботу мрії, ти не несеш відповідальність за власні рішення? Ні? Точно? Це для мене приблизно як оці всі жарти (чи не жарти) про раптову вагітність, і що коли хлопець не готовий, він поганий. А жінка жертва. Чия? Чи в цьому процесі були задіяні не обидві сторони? Ну камон вже. Якщо ми про сучасний світ, то давайте про сучасну відповідальність також.
Чи постійно вважати себе жертвою - це не маніпуляція? Не другий бік тієї самої проблеми? Сильний маніпулює своєю силою, слабкий - своєю слабкістю. Обидва трошки у викривленій реальності.
Даша Малахова написала, що не припустимо вступати в звʼязок з підлеглими чи студентами. А якщо це почуття? Так, я романтизую багато чого в житті. Та точно знаю, що буває й так. Не можна одне правило клеїти до всіх випадків", - переконана Двалішвілі.
Разом з тим говорить про свої табу.
"Для мене табу - стосунки з одруженими. Але був в моєму житті виняток, коли всі внутрішні правила полетіли до біса. Бо це був магніт такої сили, що не було можливості опиратися. Хоч чесно робила це дуже, дуже багато років. Тому - у всіх правил є винятки. І коли ми підсвітлюємо тільки один бік проблеми, рано чи пізно воно вилізає боком. Світ різний, люди в ньому різні, і якщо підганяти все та всіх під одні стандарти, інша сторона може вибухнути, вважаючи себе непомітною та зайвою. Всі хочуть бути поміченими. Світ не чорний і не білий, навіть не сірий - він різнокольоровий. Справедливости заслуговують усі", - підсумувала медійниця.
Нагадаємо, журналістка Лєна Чіченина назвала порталом в пекло коментарі Наталії Корольової, завідувачки навчальної лабораторії університету імені Карпенка-Карого, яка стала на захист фігуранта секс-скандалу Андрія Білоуса.