Лайм

Disney бойкотують за подяку китайському уряду в титрах фільму "Мулан"

Кіноадаптація мультфільму знову потрапила в скандал

Disney публічно подякував китайському урядовому агентству за допомогу в створенні фільму "Мулан". Таке рішення викликало в мережі хвилю критики, адже Бюро громадської безпеки і туризму Турфана і Державний інформаційний відділ Сіньцзяну, згадані в титрах, звинувачують в порушенні прав людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, пише CNN.

Фото: IMDB / Disney Enterprises

Невідомо, скільки сцен з фільму "Мулан" зняли в Сіньцзяні, але люди, які працювали над кіноремейком мультфільму Disney, в соціальних мережах і в інтерв'ю згадували, що працювали там. При цьому з 2015 року близько 2 млн уйгурів і представників інших меншин, більшість з яких складають мусульмани, були ув'язнені в "табори перевиховання" в Сіньцзяні. Більш того, уряд США вніс Бюро громадської безпеки Турфана в список організацій, причетних до "порушень прав людини". Пекін, у свою чергу, називав репресії в Сіньцзяні необхідними для боротьби з екстремізмом і тероризмом і заявляв, що їхні методи відповідають китайському законодавству. Звинувачення в масових затриманнях назвали "безпідставною брехнею".

Зв'язки між Сіньцзяном і "Мулан" в соціальних мережах обговорюють з моменту його виходу на стрімінговому сервісі Disney+. Правозахисники закликають студію оприлюднити будь-які домовленості з урядом Китаю про зйомки в цьому регіоні.

"Тривожно, що Disney вважав нормальним співпрацювати, а також дякувати урядовим відомствам, зокрема відділу пропаганди і бюро громадської безпеки регіону, який причетний до геноциду в Китаї", - сказав Ісаак Стоун Фіш, старший науковий співробітник Азіатського суспільства.

У серпні 2019 року активісти в Гонконзі закликали бойкотувати "Мулан" після того, як головна актриса підтримала поліцію в своєму акаунті в соціальній мережі. "Я підтримую поліцію Гонконгу. Тепер ви всі можете напасти на мене. Яка ганьба для Гонконгу", - написала у Weibo Лю Іфей, громадянка США китайського походження, яка зіграла Хуа Мулан. У той час поліцію Гонконгу звинувачували в надмірному насильстві щодо демократично налаштованих протестувальників.

  • Правила для номінантів на "Оскар" за кращий фільм змінили заради гендерного і расового розмаїття. Щоб відповідати новим стандартам, у фільмі повинен бути хоча б один головний персонаж або значний другорядний персонаж з недостатньо представленої расової або соціальної групи.

Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime, щоб нічого не пропустити.

Читайте також