У 2020 році через епідемію коронавіирусу кількість туристів на півдні Таїланду сильно зменшилася, чого не скажеш про популяцію раків-самітників. Членистоногих стало так багато, що тепер біологи закликають громадськість жертвувати їм раковини для житла, пише The Guardian.
Раки-відлюдники живуть на мілководді і селяться в порожніх раковинах молюсків. Через брак туристів пляжі на островах національного парку Му Ко Ланта стали безлюдними, і раки-самітники почали активно розмножуватися. Близько тижня тому біологи з подивом виявили, що членистоногим не вистачає панцирів, і тепер вони змушені жити в кришках, банках, пляшках та іншому смітті.
"У прибережних районах мало туристів, мало заходів, і це могло стати чинником, що пояснює високу виживаність раків-самітників, - сказав морський біолог Тамасак Емін. - Погодні умови, морські течії, запаси планктону і хижаки були іншими факторами".
Щоб допомогти ракам-самітникам, керівництво національного парку закликало людей жертвувати конусоподібні раковини молюсків і відправляти їх в його офіс. Люди відгукнулися, і тепер близько 200 кг черепашок перевезуть на пляжі, де волонтери роздадуть їх бездомним раків.
- У США людей налякала дивна змія, яка виявилася хижим черв'яком, завезеним з Азії. Більш того, знищити інопланетну істоту досить важко.
- Раніше в Індії знайшли незвичайну черепаху яскраво-жовтого кольору. Плазун відноситься до вразливого виду індійських черепах, але завдяки своєму забарвленню став ще більш рідкісним: на сьогоднішній день в світі знайдено всього шість подібних красунь.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.