Лайм

Фотограф засняв "брудну грозу" над вулканом - це рідкісне явище, від якого захоплює дух

Блискавку в хмарі попелу сфотографували в Японії

Сакурадзіма в Японії є одним з найактивніших вулканів в світі, і саме тут фотографу агентства Reuters вдалося зняти "брудну грозу" - яскраву блискавку в хмарі попелу.

"Брудні грози" утворюються в шлейфах вулканічного попелу, що викидається лише деякими вулканами. Наприклад, активні вулкани на Гаваях частіше викидають фонтани рідкої лави, і там рідко бувають вулканічні блискавки. Але Сакурадзіма - унікальне місце, де блискавки спостерігаються частіше. В середньому удар блискавки триває близько 30 мікросекунд (0,00030 секунди), що робить цю неймовірну фотографію ще більш вражаючою.

Фото: Kyodo / Reuters

Механізм утворення вулканічних і звичайних блискавок дуже схожий. У щільному шлейфі вулканічного попелу частки труться одна об одну, набуваючи електричного заряду. Коли хмара попелу піднімається вище, відбувається поділ зарядів - позитивно заряджені частинки все більше віддаляються від негативно заряджених. Коли розділення зарядів стає досить великим, щоб повітря могло протистояти потоку електрики, блискавка проривається через вулканічний шлейф, поєднуючи позитивно і негативно заряджені частинки.

Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал the Lime і дізнавайтеся про них швидше.

Читайте також