Колумбійські болота захопили "кокаїнові бегемоти" - саме так називають тварин, яких наркобарон Пабло Ескобар незаконно ввіз в країну більше 30 років тому. Безконтрольне розмноження бегемотів загрожує місцевій флорі і фауні, тому їх може чекати доля господаря, застреленого поліцією в 1993 році, пише NY Post.

Фото: pixabay.com

Після вбивства Ескобара влада взяла під контроль його маєток площею 28 квадратних кілометрів. Більшість тварин з особистого звіринця наркобарона відправили в зоопарки, але чотирьом бегемотам вдалося втекти. У Колумбії у цих парнокопитних немає природних ворогів, тому вони почали активно розмножуватися і стали найбільшим інвазивним видом в світі.

Сьогодні близько 100 нащадків "кокаїнових бегемотів" окупували болота і річки країни. Вчені прогнозують, що до 2024 року їх популяція може вирости до 1500 особин. З огляду на, що сеча і фекалії бегемотів токсичні, це загрожує дикій природі Колумбії.

Поки захисники навколишнього середовища намагаються зупинити розмноження бегемотів гуманним шляхом, через кастрацію, але багато хто побоюється, що тварин доведеться приспати.

"Переселення було можливим 30 років тому, коли було всього чотири бегемота, - сказала еколог Наталі Кастельбланко-Мартінес. - Кастрація також могла бути ефективною, якби офіційні особи надали достатньо ресурсів для програми на ранньому етапі. Але зараз єдиний варіант - вибракування. Нікому не подобається ідея стріляти в бегемота, але ми маємо визнати, що ніяка інша стратегія не спрацює".

  • Раніше в Китаї знайшли коронавірус в морозиві - кажуть, через сироватку з України. Тепер посольство перевіряє інформацію про ковід в українській сировині.

Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.