Через воєнні дії на сході України люди зіткнулися з ще однією проблемою – дефіцитом кам'яної солі, яку виробляють у місті Соледар Донецької області, де йдуть запеклі бої. У зв'язку з цим чимало господинь шукають альтернативу цьому інгредієнту. Як варіант – використовувати рожеву гімалайську сіль. theLime вирішив докладніше розповісти про неї, а також чим вона відрізняється від звичайної.
Гімалайську рожеву сіль видобувають у підніжжя Гімалайських гір – у Непалі, Індії та Пакистані. Рожевий колір і корисний склад сіль отримала завдяки вулканічній магмі, яка мільйони років тому стікала горами в морську воду, насичуючи її мікроелементами та мінералами.
Чим рожева сіль відрізняється від звичайної кам'яної?
У складі звичайної солі – 97-99% хлориду натрію. Надлишок цього компонента в організмі викликає серйозні захворювання серцево-судинної системи та нирок, а також затримує рідину в організмі. Саме тому багато людей, а особливо лікарі називають її "білою смертю".
Гімалайська рожева сіль часто містить сліди оксиду заліза (іржі), що надає їй цей рожевий відтінок. У ній також є невелика кількість кальцію, заліза, калію, магнію та інших корисних мікроелементів. А натрію в ній менше, ніж у звичайній солі – приблизно 15-20%. Вживання рожевої солі відновлює водно-сольовий обмін і підтримує його баланс, адже вона не затримує рідину в тканинах, як кухонна сіль, і, крім того, містить необхідні електроліти, що перешкоджають зневодненню.
До того ж, рожева сіль – найчистіша у світі, вона видобувається лише вручну і не піддається термічній чи хімічній обробці. До речі, кам'яну сіль видобувають за допомогою комбайнів, а потім освітлюють штучно, використовуючи хімікати та високу температуру, тому що її натуральний колір дуже темний.
Як використовувати гімалайську рожеву сіль?
Таку сіль широко застосовують у кулінарії. Рожева сіль буває різного розміру та структури – від дрібнозернистої розсипчастої до великої кристалічної. Якщо ви купили досить велику сіль, її можна подрібнити в домашніх словах за допомогою звичайної ступки.
Деякі фахівці вважають, що її смак м'якіший, ніж у морської солі, і рекомендують додавати в приготовані страви лише перед подачею на стіл. Така сіль підходить для приготування гарячих та холодних страв, а також для засолювання овочів, грибів, риби.
Відомі кухарі вже давно використовують гімалайську сіль замість звичайної, а їжа з нею виходить набагато кориснішою та смачнішою. У деяких ресторанах нею також прикрашають страви.
Плити з рожевої солі використовуються також як сервірувальний посуд і для приготування їжі. Риба та м'ясо на плитах із гімалайської солі можуть зберігатися протягом деякого часу. Потім плити повільно нагрівають до температури приблизно 200°С та використовують як звичайну варильну поверхню.
Також її можна використовувати в косметології, а саме – для лікування акне (вугрової хвороби) та псоріазу. Ще один варіант – сольові ванни та скраби з рожевої солі для схуднення. Рожева сіль покращує обмін речовин, допомагає організму спалювати надлишки жиру та не затримує рідину в організмі.
Застосовують її і в медицині – для лікування захворювань опорно-рухової системи, а також роблять інгаляції від синуситу та сухого кашлю.
- Раніше ми розповіли, чим замінити розпушувач тіста в домашніх умовах.
- Читайте також на theLime, як приготувати та використовувати Четвергову сіль.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.