Лайм

Як врятувати помідори після дощу: 6 доступних варіантів для обприскування

Допоможуть народні методи

Досвідчені дачники знають багато способів, як захистити врожай від шкідників та небезпечних хвороб. Хтось використовує настоянку з лушпиння цибулі , а інші добрива на основі бананової шкірки. theLime підібрав прості поради, як врятувати помідори після сезону дощів.

Як відомо, наприкінці літа температура повітря вночі суттєво знижується, а також все частіше бувають сильні опади. У зв'язку з цим існує ризик втратити врожай помідорів через фітофтору – небезпечне захворювання садових культур, причиною якого часто стають грибкові мікроорганізми, спори яких за сприятливих умовах швидко розносяться по ділянці. Щоб зберегти овочі, можна спробувати різні обприскування.

Фото: pixabay.com

1. Сольові обприскування

Для приготування такого розчину необхідно в 10 л води розчинити 1 склянку кухонної солі. За допомогою такого обприскування на листках утворюватиметься захисна плівка, яка перешкоджатиме потраплянню інфекції.

2. Часникові обприскування

На 10 л води беремо 1-1,5 склянки подрібнених зубків часнику та різної зелені. Часник у воді настоюємо цілий день, потім проціджуємо і додаємо 1,5-2 г марганцівки.

Щоб спори грибка загинули, часникові обприскування слід проводити раз на 12-15 днів.

3. Обприскування на основі молока та йоду

У 10 л води необхідно розчинити 1 л нежирного молока та 20 крапель йоду. Справа в тому, що йод добре впливає на листя та прискорює дозрівання плодів.

4. Обприскування на основі попелу

Цю процедуру проводять тричі на сезон. На 10 л води потрібно піввідра попелу. Настоюємо три дні, періодично перемішуючи. Доливаємо води до об'єму 30 л, додаємо 30-35 г господарського мила. Проціджуємо та обприскуємо кущі з помідорами.

5. Кефірні обприскування

Таку процедуру бажано повторювати щотижня. У 10 л води розводимо 1 л кислого молока, яке протягом двох діб повинне перебродити. Ретельно перемішуємо і потім розпорошуємо.

6. Обприскування настоєм гриба-трутовика

Для приготування розчину знадобиться 1 л води та 100 г гриба-трутовика. Підсушені гриби пропускаємо через м'ясорубку або подрібнюємо ножем. Заварюємо в окропі, чекаємо, поки розчин охолоне. Після охолодження настій проціджуємо. Обробляти їм рекомендується раз на 10 днів вранці у тиху, безвітряну погоду.

Фото: pinterest.com

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також