Лайм

Які українські пісні росіяни видавали за свої: 6 яскравих прикладів

У списку - композиції, які були популярними в радянські часи

Пісня "Вот кто-то с горочки спустился" виявилася не єдиною, яку росіяни вкрали та переробили на свій лад. Адже можна знайти ще як мінімум п'ять яскравих прикладів, які свідчать про те, що для громадян країни-агресорки звична річ - видавати чуже за своє.

Гімн СРСР

Вважається, що його нібито написав композитор Александров у 1943 році. Проте насправді він просто вкрав мелодію нашого Миколи Лисенка, написану знаменитим українським композитором ще у 19-му столітті.

"Вот кто-то с горочки спустился"

Так само помилково дехто вважає, що автором пісні "Вот кто-то с горочки спустился" є росіянин Терентьєв. Її він нібито написав у 1960 нібито році. Однак це зовсім не так, адже дана композиція - насправді український романс "В саду осіннім айстри білі". Пісня стала відомою ще у 19-го столітті.

"Смело мы в бой пойдем…"

"Смело мы в бой пойдем за власть совєтов" - плагіат на пісню "Чуєш, мій друже". Це композиція українських повстанців, слова до якої в 20-ті роки створила українська поетеса Олена Теліга. В оригіналі приспів починається з "Ми сміло в бій підем за Україну", а не зі слів "за власть совєтов".

Читайте на тему: Соромно і прикро: Злата Огнєвіч показала, як російські співачки вкрали її пісню.

"Там вдали за рекой"

Варіант ще однієї популярної композиції в радянські часи, і вона теж вкрадена. Мотив поцупили з пісні січових стрільців "Прощався стрілець", що була написана за 10 років до появи російського плагіату.

"Поручик Голицин"

За право називатися автором даної пісні у 70-х роках сперечалися кілька російських композиторів. Однак насправді до мелодії романсу "Поручик Голицин" жоден з них не має відношення.

Автор мелодії - український шляхтич Георгій Гончаренко, а слова з посвятою українським повстанцям у 70-ті написав український поет Микола Матола.

"Вставай, страна огромная"

Авторство цієї композиції приписують поету Василю Лебедєву, проте він написав лише слова. Мелодію ж росіянин поцупив з пісні криворізьких повстанців 1919 року "Повстань, народе мій".

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал thеLime і дізнайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також