Лайм

Чим підживити троянди у травні, щоб пишно цвіли: 5 ефективних добрив

Візьміть собі на замітку

Багато господинь прикрашають свої ділянки на дачах і прибудинкові території різними квітами, які радують око навесні та влітку: півоніями, гіацинтами, нарцисами і, звичайно ж, трояндами. І якщо ви вже знаєте, як вирощувати петунію, щоб цвіла пишно і густо, візьміть собі на замітку варіанти добрив, якими можна підгодувати троянди в травні. theLime вирішив докладніше розповісти про це.

Для того, щоб троянди радували пишним цвітінням, їх необхідно підгодовувати:

    - фосфором (він впливає на розмір квітів та кількість бутонів, а також сприяє формуванню нового коріння; удобрювати рослини фосфором можна весь сезон);

    - калієм (теж впливає формування бутонів);

    - азотом (сприяє формуванню здорової зеленої маси; удобрювати потрібно навесні);

    - магнієм (необхідний при зав'язуванні бутонів та впливає на яскравість кольору пелюсток);

    - залізом (для профілактики хлорозу);

    - бором та марганцем.

    Фото: pixabay.com

Як правильно вносити добрива?

Як правило, троянди підживлюють за температури не нижче +10 ... +15°С. Необхідно пам'ятати, що добрива не можна вносити в сухий грунт, це може призвести до опіків коренів.

Перед підживленням мінеральними добривами і після нього ґрунт необхідно рясно полити. У холодну погоду краще робити позакореневе підживлення по листю і паросткам: настоєм коров'яку, пташиного посліду, трав, гумату натрію, комплексними мінеральними добривами.

Читайте також: Ефекту не буде: які добрива на городі категорично не можна змішувати.

Фото: pixabay.com

Які органічні добрива можна використовувати для троянд?

Органічні добрива підвищують родючість ґрунту, зменшують кількість бур'янів, а також залучають хробаків, які розпушують ґрунт і таким чином збагачують його киснем.

До органічних добрив відносяться гній, компост, низинний торф, рослини-сидерати, настої зброджених трав.

1. Гній

Одне з найефективніших добрив – це гній. Можна взяти коров'ячий чи кінський – у ньому більше поживних речовин, відповідно і норма його витрати менша. Для підживлення використовуємо гній, що перепрів, або готуємо настій зі свіжого. У жодному разі не можна використовувати свіжий гній: він викликає посилений ріст зеленої маси, підвищує чутливість троянд до хвороб та шкідників, більше того – може спалити коріння. Гній розводимо у воді у пропорції1:10. Суміш залишаємо на 7-10 днів на свіжому повітрі. Перед застосуванням розбавляємо наполовину водою.

2. Пташиний послід

Пташиний послід – швидкодіюче добриво, містить поживні речовини в більш концентрованій і легкодоступній для рослин формі. Курячий послід розводимо у воді у пропорції 1:20. Суміш залишаємо на 7-10 днів на свіжому повітрі. Перед застосуванням розводимо водою у співвідношенні 1:3.

3. Настій бур'янів

Ємність потрібно заповнити нарізаною травою, бадиллям або бур'янами на 3/4, додати 2 ст. л. кальцинованої соди. Потім доливаємо в ємність воду і чекаємо, коли склад добре перебродить. Після проціджування необхідно розбавити настій водою в пропорції 3:10 і провести позакореневе підживлення.

4. Деревна зола (попіл)

Деревна зола – доступне органічне добриво, що містить калій, кальцій, магній, залізо, фосфор, сірку. Попіл застосовують у вигляді розчину (30 г на 10 л води) та в сухому вигляді (200 г на 1 кв. м), закладаючи в ґрунт.

Фото: pixabay.com

Які мінеральні добрива можна використовувати для троянд?

Якщо молоді рослини навесні віддають перевагу органіці, то зрілі – аміачній селітрі. Щоб забезпечити трояндам рясне цвітіння, у травні краще використовувати калійно-фосфорні сполуки (по 10 г суперфосфату та сульфату калію на 10 л води). Підживлення бажано повторити у червні. У липні в розчин додають 500 г курячого посліду і 10 г нітрофоски.

Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Як визначити родючий ґрунт по бур'янам: 5 рослин, на які варто звернути увагу.
  2. Що робити з тюльпанами, які відцвіли: поради досвідчених садівників.
  3. Спробуйте їх на смак: 7 їстівних рослин, які ми звикли вважати бур'янами.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

68-річна Кріс Дженнер повідомила, що у неї виявили онкологічну хворобу: відео

Кріс Дженнер розповіла, що у неї діагностували ракову пухлину - про це зірка повідомила у трейлері до 5 сезону Сімейство Кардаш'ян

Де дивитися другий півфінал "Євробачення-2024": які країни виступатимуть

Коли розпочинається другий півфінал "Євробачення-2024" і де дивитись трансляцію шоу онлайн в Україні

Другий півфінал "Євробачення 2024" у Мальме: онлайн-трансляція масштабного шоу

Другий півфінал Євробачення 2024 9 травня - дивитися онлайн трансляцію конкурсу - хто виступає та як голосувати за виконавців