Весна – важливий період для городників, у який закладається основа майбутнього врожаю. Вносячи весняне добриво, ви насичуєте землю вітамінами та іншими корисними речовинами на весь вегетаційний період. Однак при застосуванні підгодівлі слід враховувати сумісність одних речовин з іншими. Видання SuperAgronom розповіло, які добрива підходять для змішування, а які категорично не можна поєднувати.
Якщо змішати аміачні та лужні добрива, то може випаруватися азот, тому ефекту від підгодівлі не буде. Суміш суперфосфату з тими ж лугами знизить доступність фосфору для рослин. Калійні солі категорично не можна змішувати ні з чим, крім калійних солей, а фосфоритне і кісткове борошно добре контактує з гноєм.
Читайте також: Картопляне лушпиння - сильне добриво: для яких рослин воно підходить.
Якщо змішати карбамід або аміачну селітру та недостатньо сухий суперфосфат, то фізичні властивості добрив стануть гіршими. Суміш вийде вологою і погано розсіюватиметься.
Не рекомендується змішувати калійні солі, фосфат-шлак або томасшлак, якщо не збираєтеся одразу вносити суміш у землю.
Також важливо стежити за вологістю добрив, які ви змішуєте. Якщо вона надмірно висока, суміш сипучою не буде, а отже, рівномірно внести її в ґрунт буде важко. Гранично допустимий вміст вологи в аміачну селітру має бути не більше 0,2-0,3%, у сечовині – 0,2-0,25%, суперфосфат – максимум 3%. Підвищена вологість для гранульованого добрива спричинить руйнування гранул.
Нижче публікуємо інфографіку, щоб ви розуміли, які речовини можна змішувати, а які – ні.
Читайте також, попіл - гарне добриво, але підходить не для всього: які рослини не можна їм підживлювати.